Latvijā
Sabiedrība

Sākta pārbaude par tiesneša Bula iespējamām māszinību studijām2


Tiesnesis Raimonds Buls
Tiesnesis Raimonds Buls
Foto: LETA

Rīgas rajona tiesa sākusi pārbaudi par portālā “IrIr.lv” publicēto informāciju, ka tiesnesis Raimonds Buls paralēli tiesneša pienākumu pildīšanai dienas nodaļā studē koledžā māszinības un tiesas darba laikā atrodas ārpus tiesas, veicot praksi Jūrmalas slimnīcā, liecina tiesas priekšsēdētājas Ineses Siliņevičas paziņojums.

Siliņeviča, sniedzot sākotnējos komentārus, ir norādījusi, ka šāda situācija viņai nav bijusi zināma un tiesneša Bula prombūtni viņa nav saskaņojusi. Vienlaikus viņa norāda, ka konkrētā tiesneša darba rādītāji neliecina par darba pienākumu neizpildi vai izpildi nepilnā apmērā.

Patlaban tiesā tiek veikta apstākļu pārbaude nolūkā noskaidrot publicētās informācijas atbilstību faktiskai situācijai. Tuvākajā laikā tiesas priekšsēdētāja izlems jautājumu par nepieciešamību ierosināt disciplinārlietu par tiesneša saukšanu pie disciplināratbildības par darba pienākumu nepildīšanu, tiesneša necienīgu rīcību vai tiesnešu ētikas kodeksa normu rupju pārkāpumu.

Tiesas priekšsēdētāja norāda, ka šis ir bezprecedenta gadījums un šobrīd izdarīt secinājumus par Bula rīcības prettiesiskumu būtu pāragri. Vienlaikus viņa uzsver, ka šāda situācija rada gan pašu tiesnešu, gan sabiedrības neizpratni par tiesas darba organizāciju un atstāj negatīvu iespaidu uz tiesu sistēmu kopumā.

Žurnāla “Ir” portāls “IrIr.lv” nesen vēstīja, ka 1.februārī ap plkst.11.45 Jūrmalas slimnīcā žurnāliste novērojusi, ka Buls, tērpies baltā mediķa formā, stūmis pacienta gultu pa slimnīcas gaiteni.

Buls neesot atbildējis pēc būtības uz jautājumiem, vai nolēmis mainīt profesiju, un kāpēc darba laikā atrodas slimnīcā. “Par piederīgo rūpējos. Par savu tuvāko rūpējos. Kāda jums daļa!” uz jautājumiem atcirtis Buls. Viņš arī izturējies agresīvi, vairākkārt nesekmīgi cenšoties pārtraukt sarunas filmēšanu.

“Ir” kļuvis zināms, ka Buls studē Paula Stradiņa medicīnas koledžas programmas Māszinības 1.kursā un regulāri apmeklējis gan lekcijas, gan praksi. Lielākā daļa no mācībām notiek laikā, kas valsts iestādēs skaitās oficiālais darba laiks. Koledžas mājaslapā teikts, ka šo studiju ilgums ir trīs gadi un profesiju var apgūt par valsts budžeta līdzekļiem.

Šonedēļ šī kursa studentiem bija prakse Jūrmalas slimnīcā. Prakses laiks ir no plkst.9 līdz 15. Kā “Ir” skaidroja slimnīcas virsmāsa Rita Rozentāle, Buls ir praksē slimnīcā ar oficiālu nosūtījumu no Stradiņa medicīnas koledžas un nevienu prakses dienu nav nokavējis.

Tomēr vakar plkst.15 tiesnesim Bulam bija jābūt arī savā pamatdarbā, jo bija ieplānota tiesas sēde. Kā novēroja “Ir”, tiesnesis ceturtdien Jūrmalas tiesu namā ieradās neilgi pēc plkst.14.

Tiesas kalendārā redzams, ka visās februāra darbdienās, izņemot piektdienas un 21. februāri, tiesnesim sēdes noliktas pēcpusdienās, sākot no plkst.15.

“Ir” atgādina, ka žurnāla pētījumā par aizdomīgām maksātnespējas lietām tiesnesis Buls izrādās līderis – pie viņa visbiežāk nonākušas firmas, kas pirms maksātnespējas vai tiesiskās aizsardzības procesa mainījušas juridisko adresi. No 2008. līdz 2015. gadam pie Bula bija atceļojušas 28 šādas firmas ar kopumā 246 miljonu eiro saistībām. Turklāt par Bula lēmumiem maksātnespējas lietās iesniegti 12 protesti un Augstākā tiesa tos visus apmierinājusi saistībā ar būtiskiem pārkāpumiem.

LA.lv