×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

33 000 pensionāru pārskatīs piešķirtās pensijas (19)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir uzsākusi pārskatīt 2011.gadā piešķirtās un pārrēķinātās vecuma, izdienas un apgādnieka zaudējuma pensijas, piemērojot koriģētos algu indeksus, LA.lv informēja VSAA pārstāve Iveta Daine.

Viņa skaidro, ka pensijas apmērs tiek pārskatīts no 2017.gada 1.janvāra un, ja tas ir lielāks par iepriekš saņemto pensijas apmēru, tad ne vēlāk kā līdz 2017.gada 30.jūnijam VSAA izmaksās pārskatītās pensijas starpību un uz pensionāra deklarētās dzīves vietas adresi nosūtīs lēmumu par jauno pensijas apmēru.

VSAA vērš uzmanību, ka pārskatīšanas rezultātā ne visu pensiju apmēri mainīsies. Vecuma pensijas apmērs tiks saglabāts iepriekšējā apmērā ja: vecuma pensija bija piešķirta minimālajā apmērā, un pārskatīšanas rezultātā aprēķinātais vecuma pensijas apmērs nesasniedz minimālo apmēru; vecuma pensija piešķirta iepriekš saņemtās invaliditātes vai izdienas pensijas apmērā, un pārskatīšanas rezultātā aprēķinātais vecuma pensijas apmērs nesasniedz iepriekš saņemtās invaliditātes vai izdienas pensijas apmēru; vecuma pensija, kas piešķirta pirms 2011.gada, katru gadu ir pārrēķināta par papildus uzkrāto pensijas kapitālu.

VSAA arī atgādina, ka iepriekš piešķirtā piemaksa pie pensijas par apdrošināšanas stāžu līdz 1995.gada 31.decembrim netiek pārskatīta un tā arī turpmāk tiks izmaksāta vienlaicīgi ar pārskatīto pensiju.

Pensijas saņēmējiem, kuru pensijas un piemaksas apmērs pārsniedz ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamo minimumu 235 eiro mēnesī, (ja nav papildu atvieglojumu), no summas, kas pārsniedz neapliekamo minimumu, VSAA ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli 23 procentu apmērā. Ja pensijas starpība tiek izmaksāta pirms regulārās mēneša pensijas izmaksas, to izmaksā bez IIN ieturējumiem, bet visu kopējo IIN summu gan no izmaksātās pensijas starpības, gan regulārās mēneša pensijas VSAA ietur no regulārās mēneša pensijas. Tāpēc regulārā mēneša pensija, ko saņem tajā mēnesī, kurā pirms tam izmaksāta pensijas starpība, var būt samazinātā apmērā.

Jau vēstīts, ka 2017.gadā tiek pārskatītas 2011.gadā piešķirtās un 2011.gadā par uzkrāto pensijas kapitālu pēc pensijas piešķiršanas pārrēķinātās vecuma, izdienas un apgādnieka zaudējuma pensijas kopumā vairāk kā 33 tūkstošiem pensionāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. esmu vesels pensionars.=)

 2. Pensijas jāpārskata un JĀSAMAZINA! Nauda vajadzīga valsts kancelejas padomnieku padomniekiem prēmijām,tieši tāpat arī Kučinska kantorī un citos parazītu mitekļos, kurus iekārtojusi ZZS ar saviem satelītiem,saņemot nesavtīgu SC atbalstu vēlēšanās .

 3. Sirds sāp par tiem sūri grūti nostrādātiem gadiem un maksātiem nodokļiem ne kapeika nepienākas ,kā saka cienījāmā Viņķeles kundze ne tai valsī strādājāt bet kā varēja izšeptēt ne tās valsts saražotos labumus par 45g darbu un nodokļu maksāšanu 226eiro pensija ,ka visi maksājumi ir tuvu pie 200eiro vai ieteiksiet iet bunkurā dzīvot ar skalu gaismu kuru izbaudījām bērnībā Vai tiešām visi tā teikt trūcīgie slīmesti ,kurus es pazīstu ir vairāk pelnījuši Dzērājus uz ielas paceļ un ved uz slimnīcu ,bet dažs labs pensionārs to nevar atļauties

  • Dzērājs pērk krutku točkās un točkas dalās uz augšu līdz pat … un tāpēc dzērāji jāsaudzē – bet pensionārs tikai prasa pensiju….
   Miris pensionārs – valstij ienākums ; miris dzērājs – potenciālais krutkas pircējs, kur tad dalīsies uz augšu… Kā var nesaprast!!!

 4. šie cilvēki, kuri strādāja padomju laikā cēla namus, būvēja ceļus, fabrikas, dzelzceļus, tiltus, skolas, slimnīcas utt – tajā visā ieguldīts viņu DARBS un MŪŽS. Ar kādām tiesībām šos viņu darba augļus pēc neatkarības atgūšanas piesavinājās citi? Kāpēc tie augļi netika izdalīti cilvēkiem, kuri tos NOPELNĪJA? un tajā pašā laikā šie cilvēki nesaņem ARĪ PENSIJAS, atšķirībā no citiem – jo “esot strādājuši citai valstij”., TAD ATDODIET VIŅIEM VIŅU NOPELNĪTO, MAKSĀJIET KOMPENSĀCIJAS VAI PAR TO, KA PRIHVATIZĒJĀT to, kas piederēja šiem ļaudīm. nav viegli mīlēt šo valsti…ar tās bijušajiem un esošajiem likumdevējiem. tāda netaisnība un negodīgums līdzekļu sadalē reti kur sastopams mūslaikos….

 5. Kur ” ražo” tādus skribentus, kas sevi lepni dēvē par žurnālistiem? Izlasiet virsrakstu! Man latviešu gramatiku mācīja ulmaņlaiku skolotāja, tāpēc kaitina neprofesionalitāte.

 6. Rakstu nelasīju un kā 33ooo pensionāro pārskatīs pensiju,kur pārskatīs,kā viņus savāks,lai pārskatītu-nu ejat apollo un delfi pēdās

 7. Vispaar jau vaardu truukst – tad citai valstij sraadaajushi,kaa Vinkjeliene izmudeejaas, lai ar lagas skaitiija tad…`repshikos`. Ko tad nepieprasa no taas citas valsts tos miljardus kompensaacijaas un neskaita pensijas peec taam algaam, kaadas par tiem pashiemmataiem un darbiem sanjem tagadeejie dajebkuru rangu kampeeji – jaunie un vecie; privaatbiznesaa vai arii straaadaajt uz miskasti – t.i. valstij – taas instituucijaas……
  :(?

 8. Necieta 50 gadus Padomju vampīru skavās.

 9. Iesaku veseliem pensionāriem pamēģināt strādāt (nevis sēdēt pie datora) un dzīvot taupīgāk.

  • Kur tu Latvijā esi redzējis veselus pensionārus?

  • Nodefinee vaarda `straadaat` jeegu labaak!!! Agraak, cik zinaams, peec 36. gadiem jau darbu vareeja nemekleet. Tagad taatad varbuut, ka robezha ta pacelta vai nolaista, kaa nu to njem, liidz 50 ar jau?
   :)))?

  • Par 40 gadu darba stāžu, novergotu savai valstij – tikai 250.-, tāpēc jāstrādā, lai varētu dzīvot. Ne visi pensionāri slimības dēļ ir spējīgi strādāt. Un viņi nebūs tie, kas zelta dzīves meklējumos, ņems un aizbrauks.

 10. Iesaki ša murgaino rakstu citiem, augšā stāv uzraksts. No tā gan pensija nepalielināsies.

 11. Kad pārrēķinās,diezin, tās vecuma”stipendijas”, kas ir 75 eiro apmērā? Šo smieklīgo pabalstu, ar kuru pat kārtīgu kaķi nevar uzturēt, saņem tikpat tūkstoši veco cilvēku. Ja jau šie cilvēki ir pret savu valsti (LPSR, vēlāk LV) noziegušies, ka nav varējuši, vai spējuši veikt tās sociālās iemaksas, lai saņemtu smieklīgo vecuma minimālo pensiju, tad jau….nu,jā…izmirs dabīgā nāvē, no slimībām, no bada, no tā, ka nav pajumtes, jo nevar samaksāt….Anglijā, cilvēkiem, kuri nav spējuši, vai gribējuši nopelnīt normālu pensiju, vecuma ”pabalsts”, vismaz pāris gadus atpakaļ bija 132 mārciņas NEDĒĻĀ !!!!

  • Tur jau veel daudzi citi pabalsti arii taapat pienaakas, jo… ar tiem pashiem 132 nevienu dziivokl – pat veinistabnieku, sauktu par studio flat – nedeelajaa pat neapmaksaasi…
   :))

  • Vecai māmiņai vispār sākumā neko nedeva, jo kamēr uzaudzināja 7 bērnus ,vergot par smieklīgu algu nesanāca, lauku saimniecība bija jauztur,lai visi paēduši. Beigās kaut kādu sīknaudu piešķīra. Varējām jau bez tās vispār iztikt, aizskāra tā pretīgā varas attieksme. Nu jau cilvēks aizsaulē.

  • nuvisiem tiem sirmgalvjiem, kuri strādāja “svešai valstij”, tāpēc tagad viņiem nemaksā pensijas Latvijas valdība, vajag iet uz tiesu un attiesāt savus īpašumus, kurus nolaupīja jeb prihvatizēja šodienas miljonāri – tie taču piederēja “svešai valstij un tās strādniekiem”.ar kādām tad tiesībām tie tika izkrāpti un pievākti, bet tie, kas to visu radīja, sastrādāja, uzcēla – tika atstāti nabagu maizē. Kauna nav Latvijas valdībām – par to žurnālistiem vajadzētu runāt, nevis ļaut tiem darba rūķiem tagad vecumā dzīvot bada maizē, kamēr gudrie likumu pieņēmēji izmantoja un izmanto gan “svešās valsts (citēju Viņķeli” cilvēku celtos namus, tiltus, dzelzceļus, slimnīcas, skolas utt. Vai es vienīgā te saskatu NELIETĪBU un cilvēku tiesībupārkāpumus?

Draugiem Facebook Twitter Google+