×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Sākta Raiņa bērnības māju – Tadenavas – restaurācija (4)

Foto: VNĪFoto: VNĪ

Sākta Jēkabpils novadā, Dunavas pagastā, esošā Raiņa memoriālā muzeja “Tadenava” rekonstrukcija un restaurācija, aģentūrai BNS pavēstīja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).

Īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projektu “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana”, līgumu par darbu veikšanu VNĪ noslēguši ar “Modus būvi”. Darbus paredzēts pabeigt līdz līdz 2016.gada martam.

Līguma ietvaros par 646 749,44 eiro bez PVN tiks veikta “Tadenavas pilnīga rekonstrukcija un restaurācija. Tiks atjaunota 1865. gadā celtā dzīvojamā māja un šķūnis, 19. gadsimta 20. gados celtā dzīvojamā māja “Dāboliņi” tiks pārveidota par apmeklētāju centru, tiks atjaunots muzeja kompleksā ietilpstošais pagrabs un pirts ēka. “Tadenava” ir dzejnieka pirmo dzīves gadu dzīvesvieta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik zinu, tad “Dāboliņu”” māja celta ap 1947. gadu vai mazliet agrāk, bet ne 1920. gadā….Priecājos, ka Tadenava netiek aizmirsta! Man tur palikušas siltas atmiņas no bērnības…

  2. biju tur vēl pamatskolas klasēs mācoties. par tādu naudu nu gan var uzcelt visu pilnīgi no jauna

  3. …Līguma ietvaros par 646 749,44 eiro bez PVN tiks veikta “Tadenavas pilnīga rekonstrukcija un restaurācija….
    Summa intertesanta! Saprotu, ēkai ir vēsturiskā vērtība, taču tāpēc darbaspēks, zāģmateriāli, krāsas utt, no tā nekļūst dārgāki. Ļoti gribu saprast šo loģiku.

    • Tur naw logikas ! Vnk paris cilveki nopirks dzivoklus berniem un dargas masinas un pietiks kadam laikam naudas lai zalli padzivotu. Naudas atmazgasana

Draugiem Facebook Twitter Google+