Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Sākta Raiņa kapavietas atjaunošana

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc diskusijām sabiedrībā un masu medijos, jūlijā sākta Raiņa un Aspazijas kapavietas sakārtošana, raksta portāls aspazijarainis.lv.

12 000 eiro šim nolūkam piešķīrusi Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI). Lai rekonstruētu visu ansambli, ar šo summu ir par maz, tomēr kapavieta tiks sakopta un sākts kosmētiskais remonts.

Raiņa kapi ieguva savu nosaukumu 1929. gadā, kad tajos tika apglabāts ģeniālais literāts un domātājs. 1932. gada 11. septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, tika atklāta kolonāde, savukārt 1935. gadā uzstādīta tēlnieka Kārļa Zemdegas skulptura “Ģēnija pamošanās”. Alegoriskais jaunekļa tēls tika cirsts no sarkana Somijas granīta. Skulptūra simbolizē radošā gara nemirstību, brīvības, atjaunotnes un pilnības alkas.

1943. gadā Rainim blakus tika guldīta arī dzīvesbiedre Aspazija.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+