×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Sākta Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas torņa atjaunošana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ietērpta zaļā mētelītī – sākušies baznīcas torņa atjaunošanas darbi, portālam LA.lv pastāstīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Kā jau rakstījām iepriekš, projekta gaitā tiks atjaunotas bojātās torņa jumta koka konstrukcijas un nomainīts jumta segums, kā arī plānots renovēt pulksteni un baznīcas gaili, darbus pabeidzot līdz šī gada 1. jūnijam.

“Atjaunošanas darbi sākti ar sastatņu uzstādīšanu apkārt baznīcas tornim līdz pat baznīcas gailim,” norāda Moča. Šāda secība ļaus novērtēt baznīcas torņa pulksteņa un gaiļa tehnisko stāvokli un lemt par tālāko darbu gaitu. Lēmums par gaiļa nomaiņu vai atjaunošanu tiks pieņemts pēc ekspertīzes veikšanas un konsultācijas ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Tuvākajā laikā plānots nomērīt un pasūtīt kaparu jaunajam baznīcas torņa jumta segumam un veikt esošā seguma demontāžu. Tad būs iespējams novērtēt koka konstrukciju stāvokli un precīzāk noteikt veicamo darbu apjomu.

Sabiedrisko attiecību speciāliste stāsta, ka baznīcā tiks izveidoti arī interaktīvi stendi, kuros baznīca būs apskatāma virtuālā tūrē, iegūstot plašu informāciju audio un vizuālā formātā par baznīcu un tās vēsturi. Baznīcas apmeklētājiem ar kustību traucējumiem, kas paši baznīcas tornī uzkāpt nevar, 360o kamera ļaus apskatīt Valmieru no torņa skatu laukuma augstuma, atrodoties baznīcas pirmā stāva priekštelpā.

Moča stāsta, ka Sv. Sīmaņa baznīcas torņa atjaunošanu veic būvfirma SIA “EKERS”, projekta kopējās izmaksas, nerēķinot gaiļa un pulksteņa restaurāciju, ir aptuveni 165 000 eiro. No tā 49 286 eiro būs ERAF finansējums, aptuveni 20 000 eiro – Gustava Ādolfa fonda finansējums, 15 000 eiro – Valmieras pilsētas pašvaldības finansējums, 10 000 eiro – Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes finansējums un 7500 eiro – Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas finansējums. Visa projektā nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai turpinās arī ziedojumu vākšanas akcija.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ir viens no vecākajiem Latvijas dievnamiem, kas celts 1283. gadā un atzīts par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Pašreizējais Sv. Sīmaņa baznīcas tornis celts 1739. gadā, bet pēdējie apjomīgākie renovācijas darbi, kuros baznīcai pieslēdza centrālapkuri, restaurēja jumtu, torni, torņa gaili un lodi, vitrāžas, ērģeles, atsedza torņa galeriju, iekārtojot tajā skatu laukumu, veikti no 1969. līdz 1972. gadam, stāsta Moča.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+