Kultūra
Literatūra

Sākta ziedojumu akcija Jānim Baltvilkam veltīta vides objekta izveidei0

Foto: enguresnovads.lv

Uzsverot ornitologa un dzejnieka Jāņa Baltvilka daiļrades nozīmīgumu latviešu bērnu literatūrā, Engures novadā sākta atbalsta akcija vides objekta “Putnu kalns” izveidei, informē “TV Spektrs”.

Vides objektu no Latvijas laukakmeņiem un nerūsējošā tērauda veidos tēlnieks Kārlis Īle, un tā iecerēta kā dāvana Jāņa Baltvilka 75. gadskārtas atcerei.

Smārdes pagasta “Zīlītes” ir dzejnieka un ornitologa Jāņa Baltvilka dzimtas mājas. Šeit viņš vasarās gredzenojis putnus, vērojis norises dabā un smēlies iedvesmu saviem darbiem, stāsta rakstnieks Māris Rungulis.

Tagad “Zīlītēs” saimnieko dzejnieka māsas meita Inese, kura pirms diviem gadiem nodibinājusi biedrību “Pa baltā vilka pēdām”. “Zaļās stundas” šeit notiekot vietējās skolas bērniem, bet nākotnē iecerēts sakārtot apkārtni un viņa stādīto mežu, ikvienam nodrošinot pieeju Baltvilka dzīves telpai.

Nākamgad dzejniekam apritētu 75. gadskārta. To sagaidot, “Zīlītēs” iecerēts izveidot vides objektu “Putnu kalns”. Par metu konkursa uzvarētāju starp pieciem pretendentiem kļuvis tēlnieks Kārlis Īle, kurš no nerūsējošā tērauda un laukakmeņiem iecerējis veidot vienlaikus piemiņas obejektu un brīvdabas skatuvi

“Iecere ir no akmeņiem veidot tādu lidojošo kalnu. Akmeņi, kas pacelti uz nerūsējošā tērauda stieņiem nedaudz gaisā, radot tādu sajūtu, ka viņi tā kā viegli lido tādā kalna formā. Uz šiem akmeņiem satupuši nerūsējošā tērauda putni,” stāsta mākslinieks.

Lai “Putnu kalnā” varētu salaisties Baltvilka daiļrades cienītāji, nepieciešami 30 000, tādēļ sākta ziedojumu akcija vides objekta izveidei.

Jau kopš 2004. gada iedibināta Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, kā arī ik gadu rakstnieka dzimšanas dienā notiek bērnu literatūras lasījumi.

LA.lv