×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Sākti sagatavošanās darbi vērienīgai Daugavas stadiona atjaunošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Uzsākti sagatavošanās darbi vērienīgai Daugavas stadiona atjaunošanai, aģentūrai BNS pastāstīja Daugavas stadiona pārstāve Dita Migala.

Vina atgādināja, ka 2014. gada nogalē tika pieņemta Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programma un 2015. gada februārī apstiprināts Valdības rīcības plāns Deklarācijas par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai, kas 2014.-2020.gada plānošanas periodā paredz būtiskus ieguldījumus Daugavas stadiona teritorijas attīstībai.

Plānošanas perioda ietvaros iecerēta teritorijas būtiska pārveidošana ar mērķi nodrošināt Grīziņkalnam piegulošo teritoriju revitalizāciju, izveidojot mūsdienu vajadzībām atbilstošu kvalitatīvu infrastruktūru sporta un kultūras pasākumu norisei un sniedzot iespējas Latvijas iedzīvotājiem pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku.

Teritorijas attīstība tiek plānota tā, lai visaugstākajā kvalitātē nodrošinātu dziesmu un deju svētku norisi, ne tikai paplašinot skatītāju sēdvietu skaitu un palielinot komfortu, bet arī radot ērtus apstākļus deju svētku dalībniekiem.

Lai visus sagatavošanās darbu veiktu pēc iespējas īsākā termiņā, uzņēmuma “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” iepirkuma procedūras rezultātā ir noslēdzis līgumu ar “Ernst & Young Baltic”, kura ietvaros uzsākta programmas “Kultūras un sporta kvartāla izveide Augšielas apkārtnē Rīgā” juridiskā ietvara un teritorijas attīstības būvniecības ieceres izstrāde.

Lai nodrošinātu teritorijas multifunkcionalitāti un atbilstību dažādo mērķa grupu vajadzībām, paredzēts izveidot modernu kultūras un sporta kvartālu. Kopējās teritorijas atjaunošanas izmaksas tiek paredzētas 47 miljonu eiro apmērā.

13.martā notika sanāksme ar teritorijas attīstībā ieinteresētajām pusēm – Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Rīgas pilsētas pašvaldības, Latvijas Nacionālā kultūras centra un sporta federāciju pārstāvjiem. Sanāksmes ietvaros tika apspriesti iespējamie teritorijas attīstības priekšlikumi un to īstenošanas iespējas atbilstoši pastāvošajam teritorijas attīstības juridiskajam ietvaram un dažādo mērķa grupu vajadzībām.

Plānots, ka līdz 2015. gada vidum tiks veikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi Eiropas Savienības finansējuma piesaistei – teritorijas attīstības stratēģijas, tostarp būvniecības ieceres izstrāde un nepieciešamā juridiskā ietvara sagatavošana.

Sagatavojot nepieciešamo normatīvo aktu bāzi līdz 2015. gada beigām, jau 2016. gadā plānota Eiropas Savienības finansēto projektu pieteikumu sagatavošana, kā arī tehnisko projektu izstrāde un saskaņošana, lai 2017. gadā varētu tikt uzsākti teritorijas revitalizācijas darbi, kas varētu noslēgties 2023. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+