Latvijā
Kriminālziņas

Sākti vairāki kriminālprocesi saistībā ar Kozlovska sievas bijušā uzņēmuma pārņemšanu 1

Foto – LETA

Pēc iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) dzīvesbiedres Kristīnes iesnieguma policija sākusi vairākus kriminālprocesus saistībā ar savulaik ministra sievai daļēji piederējuša uzņēmuma pārņemšanu, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Iepriekš raidījums tika demonstrēts, kā uzņēmums, kas strādā ar zīmolu “Sunny” Dzelzavas ielā, potenciālai darbiniecei piedāvāja daļu algas saņemt “konvertā”. Juridiski šobrīd šai kompānijai ir nosaukums “Restorāns Divi”, un tā pastarpināti pieder kādam Jānim Podiņam, savukārt raidījumā uzņēmuma vārds tika saistīts ar Kozlovsku.

Kozlovskis norādījis, ka ne viņam, ne viņa sievai Kristīnei Kozlovskai ar aplokšņu algu maksāšanu uzņēmumā, kas darbojas ar zīmolu “Sunny”, nav nekāda sakara, jo jau 2013.gadā uzņēmums SIA “Sunny”, kas sākotnēji izveidoja šo zīmolu, beidzis darboties, jo izrādījās, ka šī uzņēmuma aktīvi pārnesti uz citām kompānijām, un tajās viņa sieva vairs nav līdzīpašniece.

Pēc iekšlietu ministra teiktā, Podiņš esot saistīts ar Mārtiņu Buti. Neoficiāli zināms, ka Podiņš ir Butes patēvs, un tieši šis darījuma partneris, būdams valdes loceklis, savulaik arī pārnesis “Sunny” aktīvus uz citām kompānijām. Kozlovska sieva par to vērsusies policijā, un šobrīd saistībā ar to sākti vairāki kriminālprocesi.

SIA “Sunny” pirms 2013.gada apkalpojis vairākas ēdināšanas vietas, piemēram, Saeimas un Iekšlietu ministrijas ēdnīcas.

Bute no intervijas atteicās, bet telefoniski īsziņā skaidrojis, ka konflikts ar partneriem sācies tieši šo ēdināšanas vietu dēļ, kuras esot bijušas nerentablas. “”Sunny” sliktais finanšu stāvoklis radās, jo pakļāvos iekšlietu ministra Kozlovska prasībai turpināt zaudējumus nesošo Iekšlietu ministrijas darbinieku ēdināšanu Čiekurkalna 1.garajā līnijā, kā arī citu nelikvīdu struktūrvienību subsidēšanu, kā rezultātā radās negatīva naudas plūsma. Šo pakalpojumu pārtraukšana netika atbalstīta, jo grautu ministra reputāciju. Konflikta risināšanas metode šobrīd no manu partneru puses ir 2013.gadā Valsts policijas sākti trīs kriminālprocesi. Lai nekaitētu savai aizstāvības taktikai kriminālprocesos, turpmāk komentārus nesniegšu,” norādījis Bute.

Šī gada septembrī “Sunny” savu darbību oficiāli izbeidza, paliekot parādā valstij aptuveni 300 000 eiro pēc nodokļu uzrēķina.

LA.lv