×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Sākts kriminālprocess par darba drošības pārkāpumiem Zolitūdes “Maxima”

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedi pie lielveikala "Maxima", kur iebrucis jumts un dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana turpinās, un, saņemot Valsts darba inspekcijas slēdzienu uz vairāk nekā 2 400 lappusēm, Valsts policijā (VP) uzsākts vēl viens kriminālprocess – par darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā SIA “Maxima Latvija”, portālu “LA.lv” informēja VP.

Process pēc Krimināllikuma 146. panta 1. un 2. daļām par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldē uzsākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijas (VDI) slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmuma SIA “Maxima Latvija” tirdzniecības objektā Priedaines ielā 20 un izvērtēt vai darba devējs saucams pie kriminālatbildības.

Kā zināms, Zolitūdes traģēdijā bojā gāja arī četri uzņēmuma darbinieki, bet divi guva smagus ievainojumus.

Jāpiebilst, ka apjomīgajā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitā, šis jau ir otrs atsevišķi uzsāktais kriminālprocess – pirmais bija par dokumentu viltošanu.

17.februārī kriminālprocess par dokumentu viltošanu tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. 27.februārī jau pieņemts prokurora priekšraksts par sodu 1920 eiro apmērā. Persona piespriesto sodu jau ir samaksājusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+