×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Sākts kriminālprocess par juridisko pakalpojumu cenām Rīgas lidostas tiesvedībās

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Liepiņš

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par, iespējams, mākslīgi sadārdzinātām cenām par starptautiskajai lidostai “Rīga” it kā sniegtiem, bet faktiski neveiktiem juridiskajiem pakalpojumiem saistībā ar tiesvedībām tā dēvētajā noklausīšanās skandālā.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un šobrīd notiek izmeklēšana par iespējamām nelikumībām.

Nelikumīgās darbības, iespējams, varētu būt veiktas gandrīz visa pagājušā gada garumā.
Kriminālprocess sākts šogad 23. janvārī pēc lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja iesnieguma.

Lidostā “Rīga” aģentūrai LETA pagaidām minēto kriminālprocesu nekomentē. Uz jautājumu, vai kriminālprocess gadījumā nav sākts bijušā lidostas Juridiskā departamenta vadītāja Mārtiņa Krieķa lietā, lidostā “Rīga” atbildēja, ka plašāki komentāri par šo kriminālprocesu šodien netiks sniegti. Krieķis vadīja departamentu laikā, kad tika piesaistīts juridiska veida ārpakalpojums, kas lidostai izmaksāja vairākus simtus tūkstošu eiro.

Kā ziņots, pārmetumi par juridiskajiem tēriņiem ir saistīti ar tiesvedībām tā dēvētajā lidostas Drošības departamenta noklausīšanās skandālā.

Lidostas vadības rīcībā bija nonākusi informācija, ka, lidostas valdei nezinot, ir veikta vairāku lidostas darbinieku nesankcionēta un prettiesiska telefona sarunu noklausīšanās un ierakstīšana. Saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, nekavējoties tika sākta iekšējā pārbaude un atstādināti vairāki lidostas darbinieki. Papildus lidostas valde vērsās tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu veikt izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai lidostas darbinieku rīcībā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Aizdomās turamā statuss piemērots astoņām bijušajām vai pašreizējām amatpersonām. Drošības policija (DP) kopš pagājušā gada veic izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamo lidostas “Rīga” darbinieku sarunu izspiegošanu.

Saistībā ar šo lietu no amata tika atstādināts lidostas “Rīga” Drošības departamenta priekšnieks Raimonds Lazdiņš un divi viņa padotie – lidostas Drošības departamenta darbinieks Andrejs Savko un Ints Rubezis. Visi trīs tiesājās, un šobrīd amatā ir atjaunots Rubezis. Lazdiņam un Savko pēdējo instanču lēmumi ir labvēlīgi.

Septembrī toreizējais lidostas Juridiskā departamenta vadītājs Krieķis aģentūrai LETA skaidroja, ka, lai panāktu par prettiesisku telefonsarunu noklausīšanos aizdomās turēto trīs darbinieku atlaišanu, starptautiskā lidosta “Rīga” tiesu darbiem jau iztērējusi 138 000 eiro.

Īsi pēc stāšanās amatā jaunais lidostas “Rīga” vadītājs Andris Liepiņš intervijā aģentūrai LETA atzina, ka neesot skaidrs, kāpēc lidostas noklausīšanās lietā iesaistītā advokāta pakalpojumi bijuši tik dārgi. “Esam atsaukuši advokāta Jāņa Vildera pilnvaras pārstāvēt lidostu tiesā, un patlaban nodrošinām pārstāvību saviem spēkiem un piesaistot konsultantu – “Deloitte”. Konsultants piesaistīts gan tiesvedībai, gan stratēģijas izstrādē turpmākai rīcībai. Šīs summas, kas tiks maksātas konsultantam, būs krietni mazākas nekā iepriekš,” uzsver Liepiņš.

Viņš arī informēja, ka Krieķis, kurš vadīja Juridisko departamentu laikā, kad tika piesaistīts ārpakalpojums, oktobrī pārtraucis attiecības ar lidostu, atgriežoties departamenta direktorei no bērnu kopšanas atvaļinājuma. Uz jautājumu, kā vērtēt Krieķa darbu, lidostas vadītājs norāda, ka ir saņemts konsultanta izvērtējumu un daudzas lietas liecinot par to, ka viņa darbība šajā aizstāvībā nav bijusi godprātīga. “Vērtējam arī nepieciešamību celt civiltiesisku prasību pret viņiem par iespējamu zaudējumu nodarīšanu lidostai,” uzsver Liepiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+