×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Pār Būvniecības uzrauga šefu krīt aizdomu ēna par piesavināšanos; ierosināts kriminālprocess (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc jaunieceltā Būvniecības valsts kontroles biroja direktora Pētera Druķa bijušās darbavietas AS “Inspecta Latvia” iesnieguma par iespējamu uzņēmumam piederošas mantas un naudas līdzekļu piesavināšanos pagājušā gada vasarā sākts kriminālprocess.

Savukārt Druķis aģentūrai LETA sacīja, ka tas ir veids, kā bijušais darba devējs risina civiltiesisku strīdu par, viņaprāt, pretlikumīgu darba attiecību pārtraukšanu.

LETA rīcībā esoši dokumenti liecina, ka 2014.gada 25.augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 179.panta 1.daļas par iespējamu piesavināšanās faktu no bijušā “Inspecta Latvia” valdes locekļa Druķa puses.

Patlaban šajā kriminālprocesā tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana.

Savukārt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lietvedībā atrodas civillieta Druķa prasībā pret “Inspecta Latvia” par atjaunošanu iepriekšējā darbā, atlīdzības par darba piespiedu kavējuma laiku piedziņu, kuras izskatīšana nozīmēta uz 14.janvāri.

Avots “Inspecta Latvia”, nevēloties atklāt savu vārdu, aģentūrai LETA norādīja, ka iespējamā mantas un naudas līdzekļu piesavināšanās no Druķa puses tika atklāta pagājušā gada vasarā, kad uzņēmumā tika veikta iekšējā pārbaude un auditorkompānijas KPMG audits. Pēc fakta atklāšanas darba attiecības ar Druķi nekavējoties pārtrauktas.

Avots norādīja, ka, visticamāk, mantas un naudas līdzekļu piesavināšanos Druķis veicis vairāku gadu garumā. Iespējamo piesavināto mantas un naudas apjomu avots nevarēja atklāt.

Druķis aģentūrai LETA sacīja, ka veids, kādā “Inspecta Latvia” jaunā vadība pārtrauca ar viņu darba attiecības, neatbilst Latvijas Darba likumam. Tādēļ Druķis vērsies tiesā ar civilprasību, lai darba attiecības tiktu pārtrauktas tiesiskā veidā.

“Savukārt “Inspecta Latvia” izvēlējās šajā strīdā iesaistīt policiju. Par šo kriminālprocesu uzzināju tikai no darba devēja advokāta iesniegtajiem dokumentiem tiesai, jo līdz šim policija šī kriminālprocesa ietvaros ar mani nav sazinājusies. Tāpēc ceru, ka tiesa jau tuvākajā laikā noskaidros patiesību un atrisinās šo jautājumu,” sacīja Druķis.

Jau ziņots, ka izsludinātajā konkursā uz Būvniecības valsts kontroles biroja direktora amatu Ekonomikas ministrijas (EM) konkursa komisija kā atbilstošāko kandidātu atzina un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šā gada 10.janvārī amatā iecēla Druķi.

EM informēja, ka Druķis ir atzinīgi vērtēts būvniecības nozares eksperts, aktīvi piedalījies jaunā Būvniecības likuma, tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu, kā arī būvnormatīvu un eirokodeksu izstrādē. Viņš arī guvis desmit gadu vadības pieredzi Ziemeļvalstu vadošā testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmuma filiālē Latvijā AS “Inspecta Latvia”.

Vienlaikus konkursa komisija atzinīgi novērtēja Druķa sniegto redzējumu par Būvniecības valsts kontroles birojam uzticēto funkciju izpildi un biroja tālāko attīstību. Būvniecības valsts kontroles birojs ir būtisks jaunā būvniecības procesa elements – birojs īstenos uzraudzību pār ēku, kurās vienlaikus plānots uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem, būvdarbu procesu un pieņems ekspluatācijā minētās ēkas.

Druķis ir Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes politikas eksperts, standartizācijas tehnisko komiteju “Ugunsdrošība un darba vide” un “Būvniecība” loceklis, kā arī Eiropas Komisijas “DG Enlargement TAIEX” programmas eksperts būvizstrādājumu normatīvajā regulējumā.
No 2004.gada līdz 2014.gada jūlijam Druķis bijis Ziemeļvalstu vadošā testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmuma filiāles Latvijā “Inspecta Latvia” valdes loceklis, “Inspecta” uzņēmumu vadītājs Latvijā, atbildot par personāla, finanšu un organizācijas vadību un vadot 70 darbinieku kolektīvu.
Laika posmā no 1997.gada līdz 2004.gadam Druķis pildījis tehniskā direktora pienākumus, organizējot ražošanas procesu un veicot tehnisko vadību AS “Izstrādājumu bīstamības novērtēšanas aģentūra”, kas bija Latvijas vadošais testēšanas, inspicēšanas un sertificēšanas uzņēmums, kuru 2004.gadā iegādājās Somijas “Inspecta Oy”. Savukārt laika posmā no 1995.gada līdz 1997.gadam viņš pildījis kvalitātes vadītāja pienākumus AS “Izstrādājumu bīstamības novērtēšanas aģentūra” (IBNA).

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Turies, Pēteri!
    Būs labi.

  2. Es ar te tā padomāju …ko INSPECTA firmā var nozagt , ja komānija nodarbojas ar kontroli un ekspertīzēm ?????? sevišķi tā lai neviens no milzīgā kolektīva nepamanītu !!! pilnīgs murgs …jādomā kam tas ir izdevīgi rakstīt …

  3. ko tur var nozagt? ķieģeli? pat to nez vai būs iespejams atrast. tad paliek biroja papīrs teiksim:)

  4. Kā var publicēt kādu personu apmelojošu rakstu ar jau virsrakstā iekļautu “iespējams”?!!!. Ko nozīmē “iespējams”. Kāpēc ir kas tāds jāraksta, ja nav pārliecības par fakta patiesumu!!!!

  5. Baigaa sabiedriiba!

  6. …tipiski mūsdienīgi ….Cilvēku aplej ar samazgām un neviens nav par to atbildīgs,- lai mazgājas pats!!!
    Varbūt pareizāk attiecīgām iestādēm kandidatūru vispusīgi izvērtēt pirms publiskošanas?

Draugiem Facebook Twitter Google+