×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Sākumdeklarācijās uzrādīti 1,9 miljoni latu nelegāli gūto ienākumu

Foto - LETAFoto - LETA

“Nulles deklarāciju” skaits, kurās iedzīvotāji ir uzrādījuši iepriekš nelegāli gūtus ienākumus, pieaudzis līdz 69, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdz šodienas rītam 69 personas iesniegtajās deklarācijās ir uzrādījušas līdz šim nedeklarētos ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamos ienākumus 1 978 932 latu apmērā, no kuriem aprēķinātais valsts budžetā maksājamais iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir 296 801 lata apmērā.

Maksājumi par iepriekš nedeklarētiem ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamiem ienākumiem līdz 18.jūnijam ir veikti 279 958 latu apmērā.

Kopumā līdz vakardienai, 19.jūnijam, VID ir reģistrējis 128 143 fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja VID Sabiedrisko attiecību nodaļā, informācija par kopējo līdz 1.jūnijam VID iesniegto deklarāciju skaitu varētu būt zināma nākamnedēļ, 26.jūnijā.

VID uzsver, ka deklarāciju skaits var pieaugt, jo vēl nav reģistrētas visas līdz 1.jūnijam iesniegtās deklarācijas. Šāda situācija izveidojusies, jo pēdējās dienās pirms gala termiņa, kad varēja iesniegt deklarācijas, to skaits dienā pārsniedza pat 6000, kā arī liels skaits deklarāciju tika sūtīts pa pastu.

Personas, kas objektīvu iemeslu dēļ deklarāciju nevarēja iesniegt līdz 1.jūnijam, to vēl var paspēt izdarīt trīs mēnešu laikā pēc attiecīgo iemeslu izbeigšanās datuma, deklarācijai pievienojot informāciju par objektīvajiem iemesliem, kāpēc līdz 1.jūnijam nebija iespēju iesniegt deklarāciju. Kā skaidro VID, tas attiecas, piemēram, uz jūrniekiem, kuri atrodas izbraukumā.

VID arī atgādina, ka ikvienam ir tiesības trīs mēnešu laikā pēc deklarācijas iesniegšanas VID precizēt deklarācijā sniegtās ziņas. Tādā gadījumā ir jāiesniedz jauna deklarācija un tajā jānorāda, ka tiek sniegta precizēta informācija.

LETA jau ziņoja, ka 2011.gada 15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, kas paredz, ka mantiskā stāvokļa deklarācija noteiktām iedzīvotāju kategorijām jāiesniedz VID no 1.marta līdz 1.jūnijam. Tajā jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli uz 2011.gada 31.decembra plkst.24.

Iepriekš VID prognozēja, ka sākumdeklarēšana skars plašu iedzīvotāju loku, piemēram, cilvēkus, kuru uzkrājumi un parādi ir lielāki par 10 000 latu, tādējādi provizoriskais cilvēku skaits, kurus varētu skart sākumdeklarēšanās, bija ap 70 000.

Sākumdeklarācija jāiesniedz, ja persona Latvijā ir iegādājusies nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 10 000 latu un uz kuru nav nostiprinātas īpašumtiesības, kā arī īpašumu ārvalstīs. Tāpat būs jādeklarē skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērtspapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 000 latu.

Nav jādeklarē tie īpašumi, kas jau reģistrēti valsts reģistros.

Par pārkāpumiem mantiskā stāvokļa deklarēšanā varēs piemērot naudas sodu līdz 250 latiem tad, ja persona nebūs iesniegusi mantiskā stāvokļa deklarāciju, nebūs ievērojusi deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību vai arī deklarācijā būs norādījusi apzināti nepatiesas ziņas.

Administratīvo pārkāpumu lietas izskatīs VID, un saukt pie atbildības personas varēs ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas un ne vēlāk kā viena gada laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+