×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Salaspils sākumskolēni mācīsies kultūras namā (2)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Ačgārna un nesaprotama situācija patlaban izveidojusies Pierīgā, Salaspilī, kur 1. vidusskolas divu pirmo klašu skolēniem saistībā ar kavēšanos būvprojekta sagatavošanā un skolas ceturtā korpusa pārbūvē nākamajā mācību gadā būs jāmācās mācībām pielāgotās telpās – kultūras namā “Rīgava”. Kultūras nams atrodas patālu no 1. vidusskolas. Pagaidu risinājums paredz, ka mazie sākumskolēni “Rīgavas” telpās mācīsies vien vienu gadu. Viņiem un, protams, arī vecākiem būs vien jāsamierinās ar neērtībām, tostarp arī ar to, ka “Rīgavas” telpās baudīt maltīti nevarēs – ik dienu bērnus ar autobusu pusdienot vedīs uz vidusskolas veco ēku. Papildu rūpes un izdevumi būs arī pašvaldībai, kas transporta izdevumiem vajadzīgo nodokļu maksātāju naudu noteikti varētu tērēt lietderīgāk.

Gan Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa, gan Salaspils novada izpilddirektors Andrejs Jaunkalns uzsver – šai Pierīgas pilsētai papildu telpas ir vitāli svarīgas. Proti, saistībā ar lielāku dzimstību šajā gadā ir jāuzņem bērni piecās pirmajās klasēs, tomēr 1. vidusskolā telpu pietiek vien četrām klasēm. Paradokss – daudzviet Latvijā skolas slēdz skolēnu nepietiekamā skaita dēļ, bet Salaspilī bērnu dzimst aizvien vairāk, kuriem pašvaldībai ir jānodrošina arī izglītošanās iespējas. Kā tas izdodas? Gribēšanu un arī rīcību domei pārmest nevar, tomēr… vēl aizvien dome būvvaldei nav iesniegusi būvdarbu tehnisko projektu, un būvnieki gandrīz gadu nevar uzsākt būvniecību, lai gan saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu jau šā gada 1. septembrī jaunajam skolas korpusam bija jābūt nodotam ekspluatācijā un mācības jaunajā ēkā vajadzētu sākt 7. – 12. klašu audzēkņiem. Salaspils novada domes 2014. gada oktobrī noslēgtais līgums ar būvniecības darbu iepirkuma uzvarētāju paredz būvdarbu veikšanu 43 nedēļu laikā. Tātad pārbūves darbi turpināsies vismaz desmit mēnešus, ja jaunajā tehniskajā projektā nebūs paredzēti kādi papilddarbi, kas nebija iepriekš paredzēti, un var cerēt, ka jauno ēku skolēni sāks izmantot, agrākais, 2016./2017. mācību gadā.

Kāpēc izveidojās šāda situācija? Kāpēc skolēniem, viņu vecākiem un arī skolotājiem būs jācieš papildu neērtības? Vispirms īss atskats vēsturē. Salaspils novada dome pirms vairākiem gadiem pilsētas centrā par izdevīgu cenu nopirka divas jaunas ēkas, tostarp arī ēku Ceru ielā 1, kuru vēlāk lēma pārveidot skolēnu vajadzībām. Dažādu, tostarp objektīvu, iemeslu dēļ ieceres īstenošana nenotiek tik ātri, kā cerēts. “Viens no kavēšanās iemesliem noteikti ir likumos prasītais nosacījums rīkot iepirkumu būvdarbu tehniskā projekta izveidei un tā ekspertīzes veikšanai. Mums ir jāizvēlas vislētākais piedāvājums, kas nereti garantē arī viszemāko kvalitāti, tāpēc projekti ir jālabo. Tas prasa papildu laiku, kavējas būvdarbu sākšana,” skaidro A. Jaunkalns. Piebildīsim, ka stingrās Būvniecības likuma prasības ieviesa pēc notikumiem “Maxima” lielveikalā Zolitūdē.

V. Kalniņa atgādina – 1. vidusskolas ceturtajam korpusam saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu vajadzēja būt gatavam šā gada 1. septembrī. Patlaban skaidri redzams, ka labākajā gadījumā šā gada septembrī varētu sākt būvdarbus, jo dome pasūtīja papildu ekspertīzi ēkas nesošajām konstrukcijām. Arī tās rezultāti kavējas… Pēc ekspertīzes, iespējams, būs jāveic labojumi tehniskajā projektā un jādod to pārbaudīt būvekspertam. Un vien tad, ja viņš labojumus akceptēs, projekts nonāks Salaspils būvvaldē, kas dos atļauju būvniecības darbu sākšanai.

V. Kalniņa ar skaitļiem pamato, kāpēc jaunais korpuss ir tik ļoti visu salaspiliešu gaidīts. “Šajā mācību gadā Salaspils 1. vidusskolā mācības sāks vairāk nekā 800 skolēnu. Pērn mācību gadu beidza 764 bērni. Pirmās sešas klasītes esam iecerējuši atstāt skolas vecajos korpusos, bet 7. – 12. klašu bērniem vajadzētu sākt mācīties jaunajā korpusā. Pēc jaunā korpusa pārbūves varēsim dalīt klases grupiņās atbilstoši labas mācību prakses nosacījumiem, kas uzlabos mācību procesa kvalitāti. Ļoti ceram, ka nākamā gada 1. septembrī skolas ceturtais korpuss būs pārbūvēts un gatavs uzņemt skolēnus,” tā V. Kalniņa.

Piebildīšu, ka pārbūvētajā 1. vidusskolas korpusā iecerēts arī Salaspilī pagaidām vienīgais peldbaseins. Dienas pirmajā pusē to izmantos skolēni, bet pēcpusdienā par maksu to varēs izmantot ikviens peldētgribētājs.

“Latvijas Avīze” arī turpmāk sekos līdzi notikumu attīstībai Salaspils 1. vidusskolas jaunā korpusa pārbūvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī mana mazmeita Dārta mācīsies Rīgavā. Vecāki nekādu problēmu tajā nesaskata, jo Rīgavā notiek arī nodarbības mākslas skolā, deju kolektīvos….Lielāka problēma Salaspilī ir ielas šķērsošana pie dzelzceļa pārbrauktuves un tas tiešām manī rada izbrīnu, ka gadiem runā par rekonstrukciju un nekas vēl aizvien nenotiek. Kā parasti avīzē “uzmana” vieglāk risināmo……

  2. Salaspils vienmēr ir bijusi ………………..

Draugiem Facebook Twitter Google+