×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Sākusies balsošana gada balvai “Kilograms kultūras 2012”

1kgkult3

Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanāla raidījums “100 grami kultūras” izsludinājis gada balvas “Kilograms kultūras 2012” ceturtā ceturkšņa balsojumu, informēja LTV pašreklāmas direktors Jānis Kalve.

Raidījuma veidotāji aicina visus izvērtēt kultūras notikumus, kas Latvijā bijuši nozīmīgākie 2012. gada oktobrī, novembrī un decembrī. Balsošana notiek septiņās nominācijās līdz 27. janvārim.

Balvu “Kilograms kultūras” raidījuma “100 grami kultūras” veidotāji pirmo reizi izsludināja 2011. gada sākumā. Kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu nosaka gan raidījuma veidotāji, gan žurnālisti, kas LTV veido sižetus par kultūras norisēm Latvijā.

Balvas “Kilograms kultūras” laureāti tiek noteikti reizi ceturksnī vairākās nominācijās – tās var būt līdz astoņām, un to skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem attiecīgajā laika posmā. Katrā nominācijā var izvirzīt ne vairāk kā trīs pretendentus.

Šoreiz nominācijā “Mūzika” ir iespējams balsot par Valsts akadēmiskā kora “Latvija” jubilejas koncertu: Ērika Ešenvalda autorkoncertu “Tāls ceļš” Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā 12. oktobrī un Džona Adamsa darba “Harmonium” pirmatskaņojumu LU Lielajā aulā 24. novembrī, Latvijas Radio kora koncertu “Mātes Terēzes lūgšana” Rīgas Domā 28. novembrī, kā arī koncertu “Garanča&Šišons. LNSO Jaungada galā koncerts”, kas notika Latvijas Nacionālajā operā 28. decembrī un Lielajā ģildē 30. decembrī.

Nominācijā “Vizuālā māksla” balvas pretendenti ir Jura Utāna personālizstāde “Utāns glezno un uzvar” izstāžu zālē “Arsenāls”, Miķeļa Fišera personālizstāde “Lielviela” izstāžu zālē “Arsenāls” un Ģederta Eliasa 125 gadu jubilejai veltītā izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē.

Nominācijā “Kino” izvirzīta Aigara Graubas režisētā spēlfilma “Sapņu komanda 1935”, režisores Kristīnes Želves dokumentālā filma “Fedja”, kā arī režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma “Pēdējā tempļa hronikas”.

Nominācijā “Teātris” iespējams balsot par Dailes teātra iestudējumu “Eņģeļi Amerikā”, izrādi “Nacionālais attīstības plāns”, kas uzvesta “Dirty Deal Teatro”, iestudējumu “Divas Lotiņas” Latvijas Leļļu teātrī.

Nominācijā “Literatūra, grāmatniecība” uz balvu pretendē Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmata “Leišmalīte”, Paula Bankovska izdevums “Viens ar Kantu. Otto Rolava dzīve”, kā arī Jāņa Lejiņa grāmata “Kamera Obskura”.

Nominācijā “Notikums” ir iespējams balsot par jauno Bībeles tulkojumu latviešu valodā, ko izdevusi Latvijas Bībeles biedrība, Latvijas Nacionālā baleta 90 gadu jubilejai veltīto koncertu Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 15. decembrī, kā arī Birmingemas simfoniskā orķestra koncertu LNO 15. oktobrī.

Nominācijā “Pārsteigums kultūrā” iespējams nobalstot par Lailas Pakalniņas spēlfilmu “Picas”.

Par balvai izvirzītajiem pretendentiem ir iespējams balsot interneta vietnē “http://www.ltv.lv/1kg-kulturas/”.

Balsojuma uzvarētāji tiks izvirzīti “Kilograms kultūras” gada balsojumam, kurš notiks īsi pēc ceturtā ceturkšņa balsojuma noslēgšanās 27. janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+