Kultūra
Māksla

Sākusies biļešu tirdzniecība multimediālajai izstādei “Sapņu upe” 0

Foto – Leta

Uzsākta biļešu tirdzniecība multimediālā formāta izstādei “Sapņu upe”, kurā ar modernām projekciju tehnoloģijām un animācijas efektiem klasiskās mūzikas pavadījumā tiks iedzīvinātas vairāk nekā 100 mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas. Izstādes formāts – dzīvās gleznas uz lielformāta ekrāniem – apmeklētājus vedīs radošā un neparastu noskaņu ceļojumā.

Pirms diviem gadiem plašu publikas rezonansi guvusī multimediālā izstāde “Sapņu upe” papildināta ar jauniem, tostarp Venēcijas iedvesmotiem, Kristīnes Luīzes Avotiņas darbiem.

“Pēc sajūsminātajām skatītāju atsauksmēm par pirmo “Sapņu upi” 2015. gadā zinām, ka neaprakstāmas emocijas izstāde spēj raisīt ne tikai ar mākslas pasauli saistītā publikā, bet arī bērnos un vecāka gada gājuma cilvēkos. Tāpēc esam domājuši par to, kā šo mākslas darbu priekšnesumu padarīt pēc iespējas pieejamāku visiem, kuri ilgojas savu ikdienu iekrāsot ar jauniem, spilgtiem iespaidiem,” stāsta projekta idejas autore un producente Sandra Jonāne.

Izstādes veidotāji sagatavojuši īpašu piedāvājumu gan ģimenēm, gan senioriem, skolēniem un studentiem, kā arī iegādājamas grupu biļetes skolēniem un citām interesentu grupām (sākot no 8 cilvēkiem). Ieejas biļetes jau šobrīd pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta vietnē bilesuparadize.lv. Izstāde būs skatāma no 15.septembra līdz 15.oktobrim Mākslas un tehnoloģiju kvartālā Sporta ielā 2, Rīgā (Ieeja no Hanzas ielas) katru dienu no plkst. 12.00 līdz 21.00. Biļešu kase darbosies arī uz vietas izstādē.

Gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa dzimusi 1983. gadā, 2011. gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru un papildinājusi zināšanas Escola Massana Barselonā. Jau no mākslinieciskās darbības pirmsākumiem aktīvi piedalījusies izstāžu darbībā un personālizstāžu organizēšanā. Kristīnes Luīzes Avotiņas glezniecību raksturo košas un piesātinātas krāsu attiecības un caur dabas tēlu motīviem radītas kompozīcijas, kurās nereti apvienoti dažādi šķietami nesaistīti elementi, veidojot fantastiskas pasaules noskaņu. Izstādē “Sapņu upe” māksliniecei raksturīgi spilgtos un neparastos tēlos tverama Pasaules elpa (Venēcija, Parīze, Barselona, Bali u.c.) un Latvijas bagātību atbalss.

Multimediālās izstādes “Sapņu upe” radošo komandu veido idejas autore un producente Sandra Jonāne, gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa, video mākslinieks un režisors Roberts Rubīns, scenogrāfs Didzis Jaunzems, animators Dzintars Krūmiņš, skaņu mākslinieks Uģis Vītiņs un izstādes kuratore Baiba Bože.

“Izstāde, kas noteikti jāredz! Priekšnesums, kas jāpiedzīvo! Izstāde kā malks svaiga gaisa!” -tās bija sajūsminātas skatītāju atsauksmes par pirmo “Sapņu upi”. Patiesi – izstāde kā priekšnesums pārsteidz, jo tas ir neparasts, Latvijā vēl neizmantots izstādes formāts. Taču mūs, izstādes rīkotājus, patīkami pārsteidz tas, ka par “Sapņu upi” vienlaikus sajūsminās gan bērni, gan seniori, un esam dzirdējuši pat ļoti personiskas atzīšanās, ka pavadītais laiks mākslas darbu seansā ir kā terapijas sesija smagu dvēseles pārdzīvojumu brīžos,” stāsta izstādes idejas autore Sandra Jonāne.

“Skatītājiem “Sapņu upe” būs kā atgriešanās bērnībā, kad mēs vēl ticējām, ka puķes un koki naktī atdzīvojas, bet ar taureņiem un putniem iespējams sarunāties. Arī izstādes mākslinieciskajai komandai “Sapņu upe” ir savu pārdrošo sapņu un ieceru īstenojums. Mākslinieces darbi ir personīgajā dzīvē svarīgu vietu un notikumu atmiņas un interpretācijas, savukārt video māksliniekam un režisoram Robertam Rubīnam (projekti – Lielā mūzikas balva, Dabas koncertzāle, Rīgas Motormuzeja jaunā multimediālā ekspozīcija, u.c.), scenogrāfam Didzim Jaunzemam (Dabas koncertzāle, Likteņdārza skatu terase un paviljons, Lielā mūzikas balva, u.c.), animatoram Dzintaram Krūmiņam un skaņu māksliniekam Uģim Vītiņam tā ir iespēja izmantot mūsdienu tehnoloģijas Latvijā vēl nebijuša mākslas projekta veidošanā,” tā S.Jonāne.

LA.lv