×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Sākusies ES mēroga operācija pret nelegālajiem imigrantiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu robežapsardzības dienesti un policija pirmdien visas ES mērogā sākusi operāciju pret nelegālajiem imigrantiem.

Operācijas “Mos Maiorum” (no latīņu valodas “Senču paražas”) laikā visās 26 Šengenas zonas valstīs tūkstošiem policistu nosūtīti uz pierobežas rajoniem, dzelzceļa stacijām, autoostām un citām vietām, kur varētu parādīties nelegālie ieceļotāji.

Šengenas zonā ir 22 ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Šveice, Lihtenšteina un Islande.

Operācijas mērķis ir aizturēt un, iespējams, deportēt ārvalstniekus bez atbilstošiem dokumentiem, kā arī informācijas apkopošana, kas, kā norādījusi Itālija, kura šobrīd ir ES prezidējošā valsts, nepieciešama, lai “identificētu, sauktu tiesas priekšā un likvidētu organizētās noziedzības grupas”.

Policistiem uzdots aizpildīt ar dažādām krāsām iezīmētas veidlapas par visām aizturētajām personām. Sarkanās veidlapas domātas nelegālajiem imigrantiem, kas pārtverti uz ES ārējās robežas, bet zilās – tiem, kas notverti Šengenas zonas valstu teritorijā.

Veidlapās tiks norādīts aizturēto vārds, pilsonība, dzimšanas datums, notveršanas vieta, izmantotais transporta līdzeklis un izmantotais maršruts, kā arī ziņas par patvēruma pieprasījumiem, ja tādus konkrētā persona iesniegusi. Nelikumīgo ieceļotāju rīcībā esošie viltotie dokumenti tiks atsavināti.

Policija centīsies arī noskaidrot, cik lielu naudas summu katrs no nelegālajiem imigrantiem ir maksājis, lai nokļūtu ES, viņu ceļojuma galamērķi un to cilvēku vārdus, kas tiem ceļā palīdzējuši.

Par šo operāciju kļuva zināms, kad preses rīcībā nonāca kāds ES iekšējās lietošanas dokuments.

Operāciju koordinē Itālijas Iekšlietu ministrijas Galvenais imigrācijas un robežpolicijas direktorāts sadarbībā ar ES robežapsardzības pārvaldi “Frontex”. Tomēr, kad informācija par operāciju nonāca atklātībā, “Frontex” jau centies no tās distancēties.

Kā teikts “Frontex” ģenerāldirektora Hila Ariasa Fernandesa izplatītajā paziņojumā, pārvalde “vēlas uzsvērt, ka tai nav nekādas lomas nedz šīs operācijas plānošanā, nedz īstenošanā”.

Viņš piebildis, ka “Frontex” vienīgi sniegusi Itālijai statistikas datus un imigrācijas plūsmu analīzi.

Fernandess norādījis, ka operācija “Mos Maiorum” tiek īstenota Šengenas līguma valstu un policijas dienestu savstarpējā sadarbībā, kas ir ārpus “Frontex” pilnvarām.

Tiek lēsts, ka šobrīd ES atrodas 150 000 līdz 450 000 nedokumentētu nelegālo imigrantu.

Operācijas rezultātus paredzēts apspriest ES Padomes īpašajā robežu darba grupā 11.decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kārtējā ES rosīšanās beigsies ar to, ka katram imigrantam izsniegs €1500, lai šis var pieklājīgi saģērbties un pa vidu vēl iemanīsies divreiz vairāk nozagt – tipiski Junkersa garā.

Draugiem Facebook Twitter Google+