×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Sākusies gripas epidēmija

Pagājušajā nedēļā Jelgavā tika pārsniegts gripas epidēmiskais slieksnis – 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Latvijas Infektoloģijas centra apkopotie dati.

 

Infektoloģijas centrs izziņojis gripas epidēmijas sākumu. Jelgavā ar gripu pagājušajā nedēļā slimoja 254 cilvēkiuz 100 000 iedzīvotāju. Nevienā citā no desmit monitoringa pilsētām epidēmiskais slieksnis nav pārsniegts. Gripas intensitāte Latvijā sasniedza vidēji 38 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu ir divas reizes vairāk. Gripas izplatības pieaugums pagājušajā nedēļā novērots Jelgavā, Jūrmalā un Rīgā.

Gripas monitoringa ambulatorās iestādēs pagājušajā nedēļā vērsies 41 pacients ar raksturīgiem gripas klīniskiem simptomiem. Vienlaikus aizvadītajā nedēļā pieaudzis stacionēto pacientu skaits – hospitalizēti 44 pacienti ar aizdomām par gripu un pieci pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju. Laboratorijā pagājušajā nedēļā izmeklēts 301 paraugs, tostarp 68 gadījumos apstiprināta A tipa gripas vīruss un viens B tipa gripas vīruss.

Kā sacīja epidemioloģe Raina Nikiforova, tuvākajā nedēļās ir sagaidāms gripas intensitātes pieaugums, taču salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, šogad saslimstība ar gripu būs zema.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+