×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Sākusies Lailas Pakalniņas jaunās filmas “Ausma” filmēšana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Augustā sākusies Lailas Pakalniņas jaunās spēlfilmas “Ausma” filmēšana, kas uzsākta Polijā un turpinās Latvijā – Rīgā un Kurzemes pusē: Talsos, Vandzenē, Dižstendē, Valdemārpilī, Tukumā, Lestenē un citur. Filma top kā Latvijas un Polijas kopražojums.
Filma “Ausma” būs stāsts par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad dzīves principu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls cēlas idejas vārdā nodeva savu tēvu, bet tēvs – dēlu. Galvenajās lomās tēvs – Vilis Daudziņš un dēls – 11 gadus vecais Antons Grauds, kolhoza priekšsēdētāju spēlēs Liena Šmukste. Filma būs melnbalta, tās mākslinieks ir Jurģis Krāsons, filmē poļu režisors un operators Vojcehs Starons.
Filmas projekts tiks prezentēts Venēcijas filmu tirgū, kas norisinās Venēcijas Kinofestivāla ietvaros no 28. augusta līdz 2. septembrim. Filmu tirgus ir iespēja rast starptautiskus sadarbības partnerus gan filmas pēcapstrādes, gan izplatīšanas posmiem.
L. Pakalniņas filmas izrādītas arī Venēcijas kinofestivāla konkursa programmās: 2010. gadā dokumentālā filma “Pa Rubika ceļu” iekļauta konkursa programmā “Orizzonti Short film competition”, savukārt 2003. gadā spēlfilmas “Pitons” pirmizrāde notikusi konkursa “Upstream” ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+