×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Sākusies pieteikšanās Kultūras mantojuma Gada balvai

foto - Letafoto - Leta

Biedrība “ICOMOS Latvija” sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI) līdz aprīlim aicina iesniegt pieteikumus “Kultūras mantojuma Gada balvai 2013”.

“Kultūras mantojuma Gada balvu” plānots piešķirt par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2011. gada līdz 2012. gadam piecās nominācijās, informēja VKPAI Kultūras mantojuma politikas daļas vadītājas vietniece Katrīna Kukaine.

Balvai var pieteikties nominācijās “Kultūras mantojuma izpēte”, “Kultūras mantojuma popularizēšana”, “Kultūras mantojuma restaurācija”, “Labākais kultūras pieminekļa saimnieks” un “Lielā Gada balva mantojumā”.

Pieteikumu pieņemšanas termiņš ir 19.aprīlis.

“Kultūras mantojuma Gada balva” tiek pasniegta kopš 2003.gada, un tas ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē. Tās mērķis ir sniegt atzinību gan individuālam veikumam, gan organizācijām, kas darbojas kultūras pieminekļu saglabāšanas jomā, īstenojot dažādas aktivitātes, tādējādi izceļot arī to veikumu, kas ikdienā netiek pietiekami novērtēts.

Vienlaikus balva uzsver kultūras mantojumu kā nozīmīgu jomu Latvijas kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Iepriekšējo “Kultūras mantojuma Gada balvu” 2011.gadā saņēma SIA “Arhitektūras birojs FORMA” un “LCC Karklins Design Studio” par Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko izpēti un attīstības koncepciju, muzejs “Vēveri” par vējdzirnavu restaurāciju, Jelgavas pilsētas dome par Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa restaurāciju un pielāgošanu mūsdienu izmantošanai, Kuldīgas Restaurācijas centrs par projektu “Kultūras mantojuma laboratorija 2008-2011”. Lielo balvu saņēma Imants Lancmanis par mūža ieguldījumu, kā arī īpašā balva par mecenātismu tika piešķirta Borisa un Ināras Teterevu fondam.

Projektu “Kultūras mantojuma Gada balva 2013” īsteno biedrība “ICOMOS Latvija” sadarbībā ar VKPAI un ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

ICOMOS Latvijas Nacionālā komiteja pastāv jau kopš 1992.gada. 2011.gada janvārī tā reģistrēta kā patstāvīga sabiedriska organizācija. Tās sastāvā ir mantojuma nozares speciālisti, kas darbojas ar mērķi veicināt kultūras mantojuma saglabāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+