×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Sākusies pieteikšanās Vienības velobraucienam

Vienibas_velo_32

Sākusies pieteikšanās lielākajam un tautiskākajam velonotikumam Baltijas valstīs – 23. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam -, kas 8. septembrī norisināsies Siguldā. Šogad Vienības brauciens veltīts pasaules prestižākā velobrauciena “Tour de France” simtgadei, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija. 

Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens ir bijis viens no nozīmīgākajiem Latvijas sporta notikumiem starpkaru periodā un arī pēc neatkarības atjaunošanas. Velobrauciena ideja laika gaitā palikusi nemainīga – tautas kopības sajūtas un veselības stiprināšana, kā arī tīras vides uzturēšana. Pagājušajā gadā trīs dažādās distancēs pa Siguldas apkaimes ceļiem piedalījās teju 5000 dalībnieku.

Lai arī līdz šī gada Vienības velobraucienam vēl atlikuši divi mēneši, organizatori jau uzsākuši dalībnieku reģistrāciju. Plašāka informācija būs pieejama, kā arī reģistrēties būs iespējams organizatoru mājas lapā velo.lv līdz 4. septembrim. Turklāt pašlaik tas izdarāms lētāk kā īsi pirms sacensībām.

Šogad Vienības brauciens norisināsies trīs dažādās distancēs – Sporta šosejas brauciens (100 km), Kalnu divriteņu brauciens (44 km) un Tautas brauciens (36 km). Pasākumā piedalīties aicināti visi interesenti, sākot no 12 gadu vecuma. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās – zēni, meitenes, jaunieši, juniori, sievietes, vīrieši un seniori.

Vienības velobrauciens šogad tiks veltīts pasaules prestižākā brauciena “Tour de France” simtgadei. Savulaik pasaules prestižākajā daudzienu velobraucienā startējuši arī latvieši – Romāns Vainšteins, Pjotrs Ugrjumovs, Arvis Piziks, Raivis Belohvoščiks un Kaspars Ozers, bet šobrīd savu debiju Francijas tūrē piedzīvo smiltenietis Gatis Smukulis.

Vienības brauciena laikā ar īpašām pārsteiguma balvām tiks sumināti dalībnieki, kuri būs ģērbušies “Tour de France” vēsturiskajos tērpos. Tikmēr “Latvenergo” suminās enerģiskāko kalnā braucēju. Ar īpašiem kausiem tiks apbalvoti trīs nomināciju uzvarētāji – vienotākais uzņēmums, visvairāk pārstāvētā pašvaldība un kuplākā ģimene. Braucienu organizē Igo Japiņa Sporta aģentūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+