Sports
Futbols

Latvijas futbolā sākušies somu laiki0


Latvijas Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinsks (no kreisās) Miksu Pātelainenu izlasē uzņēma, pasniedzot viņam tās formas kreklu.
Latvijas Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinsks (no kreisās) Miksu Pātelainenu izlasē uzņēma, pasniedzot viņam tās formas kreklu.
Foto – Timurs Subhankulovs

“Mums ir labi futbolisti, kuri apveltīti ar prasmēm, lai gūtu veiksmīgu rezultātu,” soms Miksu Pātelainens šonedēļ, stājoties Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā, uzsvēra, ka redz iespēju uzlabot tās spēli. Šobrīd valstsvienība ir savā visu laiku vājākajā posmā, FIFA rangā ieņemot 139. vietu.

Izlases galvenā trenera prezentācija notika atjaunotajā Daugavas stadionā, kas Pātelainenam saistās ar īpašām atmiņām – 2000. gadā Somijas un Latvijas izlašu spēlē viņš te pabeidza futbolista karjeru, piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. 2. jūnijā Daugavas stadionā Miksu debitēs pie Latvijas valstsvienības stūres Baltijas kausa izcīņas mačā pret Igaunijas izlasi.

Treneru brigādē viņš iekļāvis savulaik kopējā darbā Skotijā iepazīto Gordonu Jangu, tajā pirmo reizi būs liepājnieks Mareks Zuntners un bijušais Latvijas izlases vārtsargs Aleksandrs Koļinko. “Esmu pagodināts kļūt par Latvijas izlases vadītāju. Mans galvenais uzdevums ir valstsvienības spēles uzlabošana, bet runāšu arī ar jauniešu izlašu treneriem, mēģināšu palīdzēt Latvijas futbolam kopumā. Komandai jātic panākumiem, visiem jābūt saliedētiem. Nebūs viegli, bet ar smagu un sistemātisku darbu varam sasniegt mērķus,” teica Pātelainens.

Uz manu jautājumu, kādu futbolu spēlēs Latvijas izlase, treneris sacīja, ka vēlas ieviest daudzpusīgu spēli. “Šobrīd ir maz laika, bet centīsimies nebūt paredzami pretiniekiem. Gribu redzēt smagu darbu, katra spēlētāja attieksmi.” Miksu Pātelainens mūsu futbolistus uzskata par vīrišķīgiem cīnītājiem ar pietiekami labām kvalitātēm, lai realizētu trenera ieceres. “Mēs neizmantosim tālās piespēles, cerot uz veiksmi,” viņš piebilda.

Jūnijā Latvijas izlasei būs trīs spēles – Baltijas kausa izcīņā pret igauņiem un lietuviešiem, kā arī pārbaudes mačs pret Azerbaidžānas izlasi. Komanda treniņiem pulcēsies pirmdien, starp kandidātiem ir jaunas un sen neredzētas sejas. Pirmo reizi – Rīgas Futbola skolas (RFS) komandas aizsargs Vjačeslavs Isajevs, pēc ilgāka pārtraukuma – viņa komandas biedrs Aleksandrs Fertovs un FK “Ventspils” kapteinis Ritvars Rugins. Starp kandidātiem ir arī Krievijas premjerlīgā iekļuvušais Vladimirs Kamešs un iepriekšējā galvenā trenera Aleksandra Starkova ignorētais “Liepājas/Mogo” uzbrucējs Artūrs Karašausks.

 

KOMANDA. FUTBOLS

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTI

Vārtsargi: Andris Vaņins (“Zürich”, Šveice), Kaspars Ikstens (RFS), Jevgeņijs Nerugals (Jūrmalas “Spartaks”); aizsargi: Vitālijs Maksimenko (“Termalica”, Polija), Vladislavs Gabovs (“Riga FC”), Igors Tarasovs (“Šlask”, Polija), Vjačeslavs Isajevs, Kaspars Dubra un Roberts Savaļnieks (RFS), Vitālijs Jagodinskis (“Politehnica”, Rumānija), Gints Freimanis un Mārcis Ošs (“Spartaks”), Raivis Andris Jurkovskis (“Liepāja”/”Mogo”); pussargi: Aleksandrs Fertovs (RFS), Ritvars Rugins (FK “Ventspils”), Jānis Ikaunieks un Kristians Damians Torress (“Liepāja”/”Mogo”), Gļebs Kļuškins (RFS), Vladimirs Kamešs (“Jeņisej”, Krievija); uzbrucēji: Valērijs Šabala (“Podbeskidzie”, Polija), Dāvis Ikaunieks (“Vysočina”, Čehija), Artūrs Karašausks (“Liepāja”/”Mogo”), Vladislavs Gutkovskis (“Termalica”).

LA.lv