Kultūra
Literatūra

Sākusies trešā starptautiskā atdzejas darbnīca0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Līdz 4. novembrim Rīgā norisinās trešā starptautiskā atdzejas darbnīca, kurā piedalīsies dzejnieki no Latvijas un Lielbritānijas, informē darbnīcas rīkotāji, literatūras eksporta platforma “Latvian Literature”.

Šogad atdzejas darbnīcā no Latvijas piedalīsies dzejnieki Lauris Veips, Elvīra Bloma, Raimonds Ķirķis un Ausma Perons, bet Lielbritāniju pārstāvēs Tesa Beringa, Patriks Džeimss Eringtons, Semjuels Tongs un Rozanna Vata. Darbnīcas moderatora pienākumus ir uzņēmies ASV dzejnieks, tulkotājs un kritiķis, kurš šobrīd par savu dzīvesvietu izvēlējies Skotiju – Raiens van Vinkls

Šī ir jau trešā atdzejas darbnīca ar Latvijas un Lielbritānijas dzejnieku dalību, kas norisinās Rīgā, bet vēl divas iepriekš notikušas arī Skotijā un Velsā.

“Pateicoties atdzejas darbnīcām, tiek radīti jauni atdzejojumi mūsu dzejnieku darbiem, ko var izmantot, lai atrastu tiem izdevēju Lielbritānijā. Tieši tā tas notika ar visiem pirmās atdzejas darbnīcas dalībniekiem. Reizē mēs iegūstam Latvijas literatūrā ieinteresētus cilvēkus, kas kļūst par mūsu vēstnešiem pasaulē. Šī darbnīca būs īpaša ar to, ka esam aicinājuši piedalīties tiešām jaunus dzejniekus, kuri savus pirmos darbus ir publicējuši pavisam nesen,” stāsta platformas “Latvian Literature” pārstāve Juta Pīrāga.

Darbnīcas ietvaros dzejnieki ne tikai atdzejos viens otra darbus, bet arī apmeklēs Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultāti. Tikšanās laikā viņi iepazīstinās ar savu darbu studentus, kuri apgūst svešvalodas un domā nākotnē nodarboties ar literāro tulkošanu.

Savukārt sestdien, 3. novembrī, plkst. 18 grāmatnīcā “Nice Place telpa” Krišjāņa Barona ielā 21A norisināsies publisks lasījums, kurā ikviens interesents varēs iepazīties ar dzejnieku darbnīcas laikā paveikto. Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Sadarbība starp Latviju un Lielbritāniju, veidojot atdzejas darbnīcas, tika aizsākta pirms diviem gadiem līdz ar gatavošanos dalībai Londonas grāmatu tirgū. Jau vēstīts, ka šogad, pateicoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadei, Baltijas valstis bija Londonas grāmatu tirgus goda viesi, kas mūsu literatūrai ir pavēris vēl nebijušas iespējas angliski runājošajā grāmatniecības tirgū.

Atdzejas darbnīcu atbalsta British Council UK un Lielbritānijas organizācija “Highlight Arts”.

LA.lv