×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Salā nav jāstāv (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Vai puišiem pie Brīvības pieminekļa nesalst? 
Ausma Krūmiņa Jelgavā

Goda sardze tiek noņemta, ja gaisa temperatūra ir zemāka par –10 grādiem un augstāka par +25 grādiem, kā arī stipra vēja un spēcīga lietus gadījumā, atbild Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas pārstāvis Normunds Stafeckis. Pie Brīvības pieminekļa goda sardzē karavīri parasti stāv trīs maiņās no plkst. 10 līdz 16. Katra maiņa ilgst vienu stundu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies Ausmas kundze. Tas pierāda,ka vēl Latvijā ir Mātes, kas nav zaudējušas cilvēcību. Ir vajadzīgas sargbūdiņas,plestika vai citādas, kas pasargātu no nokrišņiem un saules radiācijas. Tie pelēkie tērpi ir jāmaina pret ko lepnāku un krāšņāku. Ziemā galvās vajag bū r”‘Lācplēša” cepurēm,kas sargātu ausis. Vasarā galvas segām jāsargā seja no radiācijas. Vasarā stulmu zābaki ir ņirgāšanās.

  2. Daudzus gadus klātienē ,kā mediķis esmu vērojis slodzes (statistiskā, meterioloģiskā,saules radiācias ) ietekmi uz goda sargiem. Varu teikt tikai vienu. Cik humāna ir sabiedrība, tik humāna ir attieksme pret cilvēku, kuru dēvē par godasargu.Agrākā norma bija -5 C*.Tad viena jukusi pārbarota mamele uzrakstīja sūdzību. Viņai likās,ka patriorisms tā silda,ka var stāvēt nekustīgi, nenosedzot ausis arī -10 grādos.
    Pat krieviem sardzes karavīri vienmēr un visur ir stāvējuši labākos apstākļos. Steidzīgi ir jādomā par cilvēkiem,kas tur stāv.

Draugiem Facebook Twitter Google+