×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Salabots meteoradars pie Rīgas lidostas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Darbību pilnā apmērā ir atsācis Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) meteoroloģiskais radars, kas tehnisku bojājumu dēļ vairākus mēnešus darbojās ar traucējumiem.

LVĢMC pārstāve Sanita Pelēķe aģentūru LETA informēja, ka radars “Meteor 500C” ir pilnībā salabots, un pēc vairākām pārbaudēm un testēšanas procedūrām ir gūta pārliecība, ka no radara saņemto datu kvalitāte ir atbilstoša.

Bojājumi galvenajam radaram tika konstatēti šogad jūnijā. Lai gan radars turpināja darbību, ik pa laikam bija novērojami traucējumi, piemēram, nokrišņu zonu vizualizācijā, kā arī nokrišņu intensitāte tika atainota mazākā kvalitātē.

Radara labošanai tika izsludināta sarunu procedūra, izvēloties Vācijas uzņēmumu “Selex ES GmbH”, kas ir radara ražotājs un ir vienīgais uzņēmums, kas varēja sniegt tehnisko atbalstu un piegādāt rezerves daļas radara sistēmai. Patlaban ar uzņēmumu ir noslēgts trīs gadu līgums, kas paredz arī atbalsta sniegšanu operatīvā režīmā, proti, ja radaru atkal piemeklēs kādas tehniskas problēmas, tās operatīvi tiks risinātas.

LVĢMC radars atrodas netālu no lidostas “Rīga” un tas darbojas kopš 2006.gada 1.novembra. Radars sniedz informāciju par gaisa masām, skenē atmosfēru. Tā darbības rādiuss ir 250 kilometri no tā atrašanās vietas un radara attēls tiek atjaunots reizi desmit minūtēs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.6
Alūksne +18.2
Daugavpils +22.1
Saldus +18
Liepāja +16.8
Jelgava +20
Ventspils +16.6
Limbaži +16
Madona +19
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+