Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
17. aprīlis, 2014
Drukāt

ES salabst ar Šveici

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) un Šveice pietuvojušās atrisinājumam domstarpībām, ko izraisījis Šveices lēmums ierobežot valstī ieceļojošo ārvalstnieku skaitu, vēsta avoti ES.

ES un Šveices attiecības saasinājās februārī, kad šveicieši referendumā atbalstīja priekšlikumu par imigrācijas kvotu atjaunošanu ES pilsoņiem, šādi apdraudot virkni vienošanos, kas noslēgtas ar ES, pamatojoties uz cilvēku kustības brīvību. Kopš referenduma abu pušu starpā notiek sarunas ekspertu līmenī, un Šveice otrdien pauda cerību uz izrāvienu šajā procesā.

Tiesa, Lielbritānija lūgusi vairāk laika, lai ministri varētu tuvāk iepazīties ar priekšlikumiem, kas tiek apspriesti. Starp Šveici un ES šobrīd ir spēkā vairāk nekā simts divpusēju līgumu. 1972. gadā starp abām pusēm tika noslēgts brīvās tirdzniecības līgums, kam 1999. gadā sekoja vienošanās par personu brīvu pārvietošanos, tirdzniecības tehniskajām barjerām, publiskajiem iepirkumiem un lauksaimniecību, kā arī par gaisa un sauszemes transportu.

Šveice ir trešais lielākais ES tirdzniecības partneris aiz ASV un Ķīnas, apsteidzot Krieviju un Japānu.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+