Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. aprīlis, 2014
Drukāt

ES salabst ar Šveici

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) un Šveice pietuvojušās atrisinājumam domstarpībām, ko izraisījis Šveices lēmums ierobežot valstī ieceļojošo ārvalstnieku skaitu, vēsta avoti ES.

ES un Šveices attiecības saasinājās februārī, kad šveicieši referendumā atbalstīja priekšlikumu par imigrācijas kvotu atjaunošanu ES pilsoņiem, šādi apdraudot virkni vienošanos, kas noslēgtas ar ES, pamatojoties uz cilvēku kustības brīvību. Kopš referenduma abu pušu starpā notiek sarunas ekspertu līmenī, un Šveice otrdien pauda cerību uz izrāvienu šajā procesā.

Tiesa, Lielbritānija lūgusi vairāk laika, lai ministri varētu tuvāk iepazīties ar priekšlikumiem, kas tiek apspriesti. Starp Šveici un ES šobrīd ir spēkā vairāk nekā simts divpusēju līgumu. 1972. gadā starp abām pusēm tika noslēgts brīvās tirdzniecības līgums, kam 1999. gadā sekoja vienošanās par personu brīvu pārvietošanos, tirdzniecības tehniskajām barjerām, publiskajiem iepirkumiem un lauksaimniecību, kā arī par gaisa un sauszemes transportu.

Šveice ir trešais lielākais ES tirdzniecības partneris aiz ASV un Ķīnas, apsteidzot Krieviju un Japānu.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+