Kultūra
Mūzika

Salacgrīva festivālu tradīcijas turpina ar klasisko mūziku 16

No 29. jūlija līdz 7. augustam Salacgrīvā norisināsies Starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls. Dzimis pēc izcilā ansambļu “Virtuozi Moskvi” un “Mocart Kvartet” pirmās vijoles, izcilā krievu vijolnieka un pedagoga Alekseja Lundina idejas, festivāls notiks jau septīto reizi, aicinot uz dažādiem koncertiem un meistarklasēm.

Pēdējos gados mazā Salacgrīva kļuvusi teju par Latvijas festivālu galvaspilsētu. Līdzās lielfestivālam “Positivus” arī klasiskās mūzikas festivāls Salacgrīvā ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kas pulcē izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes.

“Daba un mūzika, kas var būt labāks un svarīgāks? Salacgrīvā, kas atrodas vienā no skaistākajām Latvijas vietām, mūzika var skanēt ne tikai dažādās zālēs, bet arī brīvā dabā, kas radīs brīvību mūziķu saskarsmē ar festivāla viesiem,” saka festivāla vadītājs vijolnieks Aleksejs Lundins.

Šogad festivālu ar krāšņu un skanīgu koncertu atklās Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” kopā ar vijolnieku Alekseju Lundinu atskaņojot Vīnes klasiķa Jozefa Haidna un romantiķa Fēliksa Mendelszona-Bartoldi mūziku. Tāpat programmā iekļauta starptautiski visatpazīstamākā 20. gadsimta pirmās puses brazīliešu komponista Heitora Villa-Lobuša mūzika. “Sinfonietta Rīga” programmā iekļauti arī divi šī gada jubilāra, pasaules koncertzālēs cildinātā latviešu komponista Pētera Vaska opusi – “Musica dolorosa” un “Tāla gaisma”. Pie diriģenta pults stāsies Maskavas Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Mūzikas teātra mākslinieciskais vadītājs Fēlikss Korobovs.

Festivāla ietvaros Lielsalacas evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs ērģelnieces Larisas Bulavas ērģeļmūzikas koncerts, kurā piedalīsies arī A. Lundins, flautiste Ilona Meija un čellists Ivars Bezprozvanovs. Savukārt Salacgrīvas kultūras namā koncertēs “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintets un lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlausks.

Tradicionāli labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem festivāla laikā būs iespēja apgūt mūzikas meistarības noslēpumus meistarklasēs, darbojoties kopā ar izciliem pedagogiem: vijolniekiem Alekseju Lundinu (Krievija) un Annu Kandinsku (Austrija), pianistiem Vsevolodu Dvorkinu (Itālija) un Mariannu Aivazovu-Livafinau (Spānija), alta spēli pie Erika Venbo Ksu (Vācija), kā arī čellu pie Latvijas čellista Ivara Bezprozvanova. Svētdiena (7. VIII) ir festivāla pēdējā diena, kad būs iespēja novērtēt paveikto festivāla meistarklašu audzēkņu koncertā.

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls viesosies arī Ainažos, kur kultūras namā notiks festivāla meistarklašu pedagogu koncerts. Meistarklašu pedagogu lielo koncertu varēs skatīties un klausīties Salacgrīvas kultūras namā.

Festivāla noslēguma vakara koncertā Salacgrīvas pilskalnā varēs baudīt klasisko mūziku kopā ar viesiem no Maskavas “Mocart Kvartet”, solisti N. Petrožicku, vijolniekiem A. Lundinu un A. Kandinsku, pianistiem Vsevolodu Dvorkinu, M. Aivazovu–Livathinau, saksofonistu Kārli Vanagu, flautisti Ilonu Meiju, altistu Eriku Venbo Ksu un čellistu I. Bezprozvanovu.

“Salacgrīva jau kļuvusi pazīstama ar mūzikas festivālu organizēšanu, un šis kamermūzikas festivāls kļuvis par vēl vienu spilgtu iespaidu pilsētas muzikālo pasākumu virknē,” pārliecināts ir Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

 

Varbūt noder!

Festivāla programma

30. VII 19.00 Salacgrīvas kultūras namā atklāšanas koncerts (EUR 7 – 15)

31. VII 15.00 Lielsalacas ev. lut. baznīcā ērģeļmūzikas koncerts (EUR 5)

4. VIII Salacgrīvas kultūras namā “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintets un A. Kazlausks (EUR 5)

5. VIII 19.00 Ainažu kultūras namā festivāla meistarklašu pedagogu koncerts (EUR 5)

6. VIII 19.00 Salacgrīvas kultūras namā meistarklašu pedagogu lielais koncerts (EUR 7)

7. VIII 13.00 Salacgrīvas kultūras namā meistarklašu audzēkņu koncerts

7. VIII 21.00 Salacgrīvas pilskalnā Galā koncerts (EUR 5 – 40)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, Salacgrīvas Tūrisma informācijas centrā un Salacgrīvas kultūras namā.

Plašāka informācija: www.klasikasalacgrivafestival.lv

LA.lv