Latvijā
Politika

Salacgrīvas mērs: Ministrs Pūce baidās no sabiedrības viedokļa un pārkāpj demokrātiskas valsts principus0


Dagnis Straubergs
Dagnis Straubergs
Foto: Paula Čurkste/LETA

Politisko partiju apvienības “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) sagatavotā iniciatīva “Par tautas tiesībām balsot par Administratīvi teritoriālo reformu” (ATR) platformā “ManaBalss.lv” līdz šim savākusi jau 681 parakstus, portālu LA.LV informēja Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada pašvaldības vadītājs un LRA valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Tikmēr, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs nācis klajā ar ziņu, ka vietvaru vēlme noskaidrot novada iedzīvotāju domas ar vietējo referendumu un aptauju palīdzību neatbilst likumam.LRA tāpat kā vairums Latvijas pašvaldību ir pret šādu ministra nostāju.

“Pašvaldību pakalpojumu galvenie lietotāji nenoliedzami ir konkrēto pašvaldību iedzīvotāji. Un, pirms valdības iecerētās ATR vēlamies apzināt savu vietējo iedzīvotāju domas – kā viens no veidiem ir caur platformām: “ManaBalss.lv” un “Novadi.lv”. Manuprāt, J. Pūcem nākot klajā ar paziņojumu, ka pašvaldības pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās pilnvaras, uzskatāmi parāda, ka baidās no sabiedrības viedokļa, vienlaicīgi pats pārkāpjot jebkādas demokrātiskas valsts principus, manipulēdams ar esošo likuma regulējumu. izskatās, ka VARAM ministrs uzskata Latvijas iedzīvotājus par muļķiem, kuri nespēj lemt par tik būtiskiem jautājumiem. LRA aicina sabiedrību aktīvi parakstīties minētajās platformās, lai panāktu, ka katra novada iedzīvotājiem būtu tiesības referenduma rezultātā lemt par sava novada nākotni!” uzskata D.Straubergs.

Saistītie raksti

Platformā “ManaBalss.lv” iesniegtās Iniciatīvas mērķis ir izstrādāt un pieņemt regulējumu, paredzot juridiski saistošu vietējo pašvaldību referendumu rīkošanu, pirms Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra iecerētās novadu piespiedu apvienošanas.

LRA aicina visus atbalstīt Latvijas iedzīvotāju tiesības lemt par sava novada, pilsētas vai pagasta likteni un balsot par LRA iniciatīvu “PAR TAUTAS TIESĪBĀM LEMT SAVA NOVADA NĀKOTNI” portālā Mana balss: https://manabalss.lv/par-tautas-tiesibam-lemt-sava-novada-nakotni/show

LA.lv