×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

Salacgrīvas novadā plāno izvietot kaķu mājiņas

Foto-LETAFoto-LETA

Salacgrīvas novada dzīvnieku aizsardzības biedrība “Mūsu ķepas”, kas dibināta pirms vairākiem mēnešiem, novadā plāno izvietot kaķu mājiņas, aģentūrai LETA pastāstīja viena no biedrības dibinātājām Ligita Šteina. Pašlaik tiek apzinātas vietas novadā, kur šādas mājiņas četrkājainajiem draugiem, kas ir bez pajumtes, būtu visnepieciešamākās.

Pašlaik biedrībā aktīvi darbojas 10 cilvēki, kas ar savu entuziasmu, ieguldot laiku un personīgos līdzekļus, meklē mājas novada pamestajiem dzīvniekiem.

Līdz šim jaunizveidoto biedrību finansiāli atbalstījusi vien Salacgrīvas novada dome, kura palīdzējusi organizēt biedrības pirmo pasākumu “Ir tāds draugs”, kurā piedalījās novada četrkājainie mīluļi un viņu saimnieki. Ar šī pasākuma starpniecību biedrība iepazīstināja novada iedzīvotājus ar savas organizācijas mērķiem un uzdevumiem, kā arī sarīkoja mājdzīvnieku parādi un tikšanos ar speciālistiem.

Biedrība atvērusi arī ziedojumu kontu, lai cilvēki, kuriem ir iespēja, varētu palīdzēt četrkājainajiem draugiem.

Ikdienā biedrības biedri meklē mājas noklīdušiem vai pamestiem suņiem un kaķiem. Ja dzīvniekam mājas neizdodas atrast, tas tiek nogādāts dzīvnieku patversmē Juglā. Nākotnē biedrība vēlētos piesaistīt Eiropas Savienības projektu līdzekļus, biedrības lielais mērķis ir izveidot dzīvnieku patversmi Salacgrīvas novadā. Šteina uzskata, ka šajā gadā šo mērķi diez vai izdosies realizēt, bet cerams, ka līdzekļi ļaus darbu pie ieceres sākt nākamajā gadā.

Salacgrīvas novadā dzīvnieku aizsardzības biedrība tika dibināta, lai risinātu jautājumu ar klaiņojošiem suņiem un kaķiem. Nekad iepriekš Salacgrīvā nav bijusi dzīvnieku patversme. Pašvaldība nav saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par to, ka patversmes nav, bet saņemtas sūdzības par klaiņojošiem suņiem un kaķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+