Latvijā
Novados

Salacgrīvas ostā vairāk nekā 18 stundas turpina dzēst degošo šķeldu0

Ekrānuzņēmums no Ivana Milova profila soctīkla “Twitter”.

Salacgrīvas ostas teritorijā jau vairāk nekā 18 stundas turpinās degošas šķeldas kaudzes dzēšanas, noskaidroja aģentūra LETA.

Salacgrīvas ostas kapteinis Normunds Tiesnesis stāstīja, ka šķeldas kaudzes aizdegšanos veicinājis ilgstošais lietus, kā rezultātā šķelda sākusi pūt un rūgt. Līdzko kaudzi sākts kraut kuģī, tai piekļuvis skābeklis, kas izraisījis aizdegšanos.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsējiem palīdzēja arī Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ugunsdzēsēji, bet kaudze joprojām gruzd, stāstīja Tiesesis.

Viņš piebilda, ka kaudzi ar traktoriem izkliedē, lai mazinātu iespējamību atkārtoti aizdegties.

Savukārt VUGD pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA stāstīja, ka jau vairāk nekā 18 stundas nepārtraukti notikuma vietā strādā 14 ugunsdzēsēji glābēji no Salacgrīvas, Saulkrastiem, Limbažiem, Alojas, Mazsalacas un Rūjienas, kuri veic gruzdošās šķeldas dzēšanas darbus. Izmantojot uzņēmuma traktortehniku, tiek veikti gruzdošās šķeldas pārkraušanas darbi.

Tā kā šķeldas kaudze, kurā izcēlās ugunsgrēks, ir ļoti liela, aptuveni 30 000 kubikmetru, joprojām turpinās tās pārkraušanas un dzēšanas darbs, un ugunsgrēks vēl nav lokalizēts. Domājams, ka dzēšanas darbi turpināsies vēl vairākas dienas, jo šķeldas apjoms, kurš ir jāpārkrāmē un jādzēš, ir ļoti liels, pieļāva Palkavniece.

Ugunsgrēks nav apdraudējis ne cilvēkus, ne apkārtējos īpašumus. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš dūmus pūtis jūras virzienā, nevis uz pilsētu.

Tiesnesis stāstīja, ka šķeldas kaudze tiek uzkrāta visu vasaru un tikai vēlā rudenī, kad sākas apkures sezona, šķeldu sāk eksportēt uz Zviedriju un Somiju. Viņš atzina, ka šķeldas aizdegšanās notiek laiku pa laikam un no tā nav iespējams izvairīties.

Ostas kapteinis nevarēja pateikt zaudējumu apmēru.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka izsaukums uz Ostas ielu Salacgrīvā VUGD saņemts ap plkst.21. Ierodoties ugunsdzēsējiem, uzņēmuma darbinieki jau bija sākuši dzēst degošo šķeldu. Izmantojot uzņēmuma traktortehniku, tiek veikta gruzdošās šķeldas pārkraušanas darbi.

LA.lv