Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Salakām Puzes ezerā par siltu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ezera salaku bojāeja Puzes ezerā varētu būt skaidrojama ar klimata izmaiņām un ekoloģisko apstākļu sakritību, spriež bioloģijas zinātņu doktors ihtiologs Jānis Birzaks, atgādinot, ka arī iepriekš Latvijas ezeros ir bijuši gadījumi, kad masveidā gājušas bojā aukstumu mīlošu sugu zivis.

Kā skaidroja ihtiologs, dzīvei aukstos ūdeņos piemēroto ezera salaku savā ziņā Latvijā varot uzskatīt par ledus laikmeta reliktu – Latvijā tā esot samērā reti sastopama zivs. “Mēs redzam, ka notiek klimata izmaiņas. Mūsu reģionā klimats kļūst siltāks. Skaidrs, ka aukstumu mīlošām zivīm dzīves apstākļi pasliktinās,” atzina Birzaks. Valsts vides dienests (VVD) ir saņēmis institūta “Bior” testēšanas rezultātus par salaku masveida bojāejas iemesliem, un tie liecina, ka nedz bakterioloģiska, nedz parazitoloģiska iemesla tam nav bijis. Patlaban institūts veic Puzes ezera deviņu metru dziļumā ņemtā ūdens analīžu testus. Jau rakstīts, ka pagājušajā nedēļā Puzes ezerā konstatēta ezera salaku masveida bojāeja – divu dienu laikā no ezera izvākta aptuveni viena tonna šīs sugas zivju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Hute uzsildija ezera udeni un salaksas aizgaja boja ,visus parejos gadus udens bija labs ,

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+