Latvijā
Kriminālziņas

Salas novadā trīs privātmājās atklāj iespaidīgus ieroču krājumus 16

Foto Valsts policija

Veicot virkni operatīvo pasākumu, likumsargiem šā gada 24. novembrī Salas novadā trīs dzīvojamās mājās izdevies atrast nelikumīgu ieroču glabātuvi, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Likumsargi izņēma 362 dažāda kalibra šaujamieroču munīciju, sešas pistoles, 13 garstobra šaujamieročus, 69 dažādas šaujamieroču sastāvdaļas un 500 gramus sprāgstvielas. Kratīšanas laikā izņemti arī 80 sprādzienbīstami priekšmeti, kas nodoti Nacionālo bruņoto spēku speciālistiem iznīcināšanai. Tāpat likumsargi privātmāju teritorijās konstatēja, ka izņemtie ieroči un to sastāvdaļas ne tikai tika glabātas, bet arī pašrocīgi pārveidotas un atjaunotas.

Par pretlikumīgu ieroču apriti pret 1949., 1968. un 1972. gadā dzimušiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VP uzsver, ka viena policijas prioritātēm ir šaujamieroču nelikumīga aprites apkarošana. Katru gadu tiek veikta pastāvīga kontrole un virkne izmeklēšanas darbību, kuru rezultātā šogad jau ir atrasti un izņemti 107 dažāda veida šaujamieroči, 16 742 dažāda kalibra munīciju, 1 537 dažāda veida sprādzienbīstamo priekšmetu, 244,77 kilogrami dažāda veida sprāgstvielas, 379 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas.

VP norāda, ka šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošana ir ne tikai kārtējās ieroču un to sastāvdaļu glabātuves konstatēšana, bet arī svarīga cīņa ar to glabātājiem, tādējādi novēršot pastāvošos drošības riskus sabiedrībai. VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins uzsver: “Ir ļoti būtiski veikt dažādus pasākumus šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošanas jomā, jo to iespējamās realizācijas sekas var būt neatgriezeniskas. Arī šajā gadījumā tika izņemti pašrocīgi pārveidoti šaujamieroči, to sastāvdaļas un munīcija, kas var nonākt arī potenciālo noziedznieku rokās dažādu noziegumu veikšanai. Vērtējot notiekošo citās Eiropas valstīs, arī mums ir jāapzinās iespējamie riski – viena izņemta patrona no nelikumīgās aprites ir viena cilvēka dzīvība.”

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot pa tālruņa numuriem 67075287; 67075366; 110 vai rakstot uz e-pastu kip@vp.gov.lv.

LA.lv