×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Salas purvā pārgājienā ar slēpēm atzīmēs Pasaules mitrāju dienu

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Atzīmējot Starptautisko mitrāju dienu, sestdien, 31. janvārī, vienā no Lubāna mitrāja teritorijām – Salas purvā – notiks pārgājiens ar slēpēm, informē Lubānas mitrāja informācijas centrā.

“Salas purvs ir izcilas nozīmes purvs ar dažādiem purva tipiem – 50% augstais purvs, 30% pārejas purvs, kā arī purvaini meži un minerālsalas purvā. Tāpēc Salas purvam ir noteikts sezonas liegums no 1. februāra līdz 30. jūnijam, lai nodrošinātu netraucētu reto dienas plēsīgo putnu un purva putnu ligzdošanu,” klāsta pārgājiena organizatori.

Starts plānots ap plkst. 10, tāpēc Lubāna mitrāja informācijas centrā (Madonas novads, Ošupes pagasts, Aiviekstes hidromezgls) vajadzētu ierasties ne vēlāk kā plkst. 9.30. Aprīkojumā jābūt slēpēm, ar kurām varētu šķērsot purva teritoriju, piemērotam apģērbam, mugursomai, ūdenim un kādai uzkodai. Kopējais maršruta garums ir aptuveni septiņi kilometri, pārgājiens ilgs 3 – 4 stundas.

Mitrāju nozīme plašākai sabiedrībai nav zināma, stāsta piebilst Lubāna mitrāja informācijas centrā, norādot, ka šī ekosistēma mūs nodrošina ar ūdeni, un to attīra. “[Pasaulē mitrāji] darbojas kā dabisks sūklis, aizsargājot pret plūdiem un sausumu, nodrošina piekrastes aizsardzību, kad jūras līmenis ceļas, un palīdz cīnīties pret klimata pārmaiņām,” piebilst Lubāna mitrāja informācijas centrā.

Saskaņā ar zinātnieku aplēsēm kopš 1900.gada 64% mitrāju pasaulē ir izzuduši.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7
Alūksne +4.8
Daugavpils +7.8
Saldus +4.3
Liepāja +6.4
Jelgava +6.3
Ventspils +4.9
Limbaži +5
Madona +6.7
Rēzekne +6.2
Draugiem Facebook Twitter Google+