Dabā

Salasi sēnes un pajautā, vai nav indīgas! Līgatnes dabas takās — Sēņu diena 0


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Foto- Dabas aizsardzības pārvalde

Sestdien, 5.septembrī, no pl.12:00 Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takās notiks Sēņu diena, portālu “La.lv” informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Anda Andrušaite.

Jaunākie dalībnieki tiks aicināti gleznot sēņu mežu, savukārt pieaugušie varēs pārbaudīt savas zināšanas ar uzdevumu „Atpazīsti sēnes”, uzzināt un dalīties ar sēņu ēdienu receptēm.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzklausīt Latvijas Dabas muzeja speciālistes – mikoloģes Initas Danieles stāstījumu par sēņu daudzveidību un uzzināt interesantus faktus par mazāk populārām sēnēm, kā arī uzdot interesējošus jautājumus. Tāpat interesenti varēs līdzdarboties Sēņu dienai veltītas izstādes tapšanā, kurā tiks eksponētas visas atrastās ēdamo, neēdamo un indīgo sēņu sugas. Tāpēc Sēņu dienas pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi iepriekš salasītas sēnes, kuru nosaukumus vēlētos noskaidrot vai par kurām gribētu uzzināt ko vairāk.
Jāpiebilst, ka sēņu sugu daudzveidības iepazīšana ir viens no uzskatāmiem piemēriem, kā parādīt bioloģisko daudzveidību dabā.
Atgādinām, ka šajā gadā ar vairākiem pasākumiem līdz par oktobra beigām tiek atzīmēta Līgatnes dabas taku 40.jubileja. Pasākumus rīko Dabas aizsardzības pārvalde Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansēta projekta “Līgatnes dabas takām 40!” ietvaros un atbalsta A/S „Laima”.

LA.lv