×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Salaspils Botāniskais dārzs aicina uz mežvīteņu izstādi un gadatirgu

Publicitātes foto un LETA/AFPPublicitātes foto un LETA/AFP

 Tikai vienu dienu, 17. augustā, topošajā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) būs skatāma izcilo Igaunijas selekcionāru un kolekcionāru – Aili Kivistikas un Uno Kivistika mežvīteņu izstāde, LA.lv pastāstīja botāniskā dārza pārstāve Ilze Ķigure.

Izstādē būs apskatāmas ap 80 dažādu mežvīteņu šķirņu, kuras Aili un Uno Kivistiki izveidojuši un audzējuši Rogojas saimniecībā Igaunijā. Kaimiņzemē selekcionētās mežvīteņu šķirnes ir krietni ziemcietīgākas Latvijas apstākļos nekā liela daļa Rietumeiropas kultivāru. Kivistiku mērķis vienmēr bijis nemainīgs – izaudzēt samērā zemus mežvīteņus ar bagātīgiem ziediem uz ikgadējiem dzinumiem.

NBD stādu gadatirgū varēs nopirkt arī mežvīteņu stādus, Kivistiku ģimene sola piedāvāt arī speciālo literatūru par to kopšanu un audzēšanu.

Stādu gadatirgus ietvaros plānota Pārtikas, aromātisko un ārstniecības augu nodaļas vadītāja Dr. biol. Alfreda Ripas vadīta ekskursija ogulāju kolekcijās (pulksten 11.00 pulcēšanās ekskursijai pie čūskegles).

Pulksten 12 notiks līnijdeju kolektīvu koncerts “Ar pilnu ziedu klēpi”, kurā dalību pieteikuši kolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Madlienas, Dobeles, Rožupes, Ventspils, Viesītes un Salaspils. Šīs pasākuma daļas galvenais organizators ir NBD ilgstošs sadarbības partneris – kultūras nams “Enerģētiķis” un Lūcijas Sniķeres līnijdeju grupa “Lucia’s Linedance”.

Otro reizi nolēmis uzziedēt Amerikas tulpjukoks, kuram pirms dažām dienām uzplaukuši divi ziedi. Arī Salaspils Botāniskais dārzs aicina uz mežvīteņu izstādi un stādu gadatirgu. Ar katru dienu arvien krāšņāk un bagātīgāk saplaukst dāliju kolekcija.

Fotogalerijā – dažādas mežvīteņu šķirnes, tostarp arī Aili un Uno Kivistiku radītās.

{gallery id=”2016″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+