×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Salāti ne tikai salātos! Ilze Jurkāne ciemojas audzētavā “Letis” iecavā

1. Salāti no Latvijas lauku dobēm

1no9
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Publicitātes foto

Lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar pašmāju izcilajiem, kvalitatīvajiem un ekoloģiskajiem produktiem, Rimi sadarbībā ar pazīstamo garšas eksperti Ilzi Jurkāni ir izveidojis video stāstu – īsfilmu sēriju “Latvijas gardākie stāsti”. Tie ir veiksmes un pieredzes stāsti, kas ļauj iepazīt spilgtus Latvijas pārtikas produktu ražotājus, kuri piedāvā veselīgu, ekoloģisku un unikālu produkciju. Šie stāsti ir Ilzes Jurkānes dzīvas, vienkāršas un cilvēcīgas sarunas, ciemojoties pie ražotājiem un ceļojot latvisku garšu pasaulē.

Šekspīrs ir rakstījis: “Tajās jaunības dienās, kad biju salātu zaļš savos spriedumos…” Ikviens no mums var iegrimt pārdomās par šo filozofiju, tomēr uz pasaules ir gan salātu zaļa, gan vēl daudz citu raibu krāsu, kas neliek pārdomāt dzīvi, bet sagādā tikai prieku. To visu redzēju, apciemojot SIA “Letis” salātu un zaļumu audzētavu Iecavā. Ejot pa salātu laukiem, kur krāsainās vagas it kā stiepjas bezgalībā, šķita, ka tie ir latviešu tautastērpu strīpainie brunči. Man bija neviltots prieks skatīties uz šo skaistumu.

“Letis” ir ģimenes uzņēmums, kas tapa krīzes laikā, kad Andris un Hēlija Stepanoviči-Monkeviči mainīja biznesa virzienu un 2009. gadā nolēma izmēģināt audzēt salātus, dārzeņus un zaļumus. Sākums nebija viegls, bet septiņos gados ir izdevies izveidot varenu uzņēmumu, kas oficiāli dibināts 2011. gadā. Interesanti, ka pirmais salātu veids, kuru Andris un Hēlija audzēja, bija romiešu salāti. Tāpēc varam teikt – viss sākās ar romiešiem.

  1. Salāti no Latvijas lauku dobēm
  2. Audzēšanas process – kā savās mājās
  3. Roku darbs un mīlestība
  4. Bazilika plantācijas
  5. Gatavot ar salātiem ne tikai salātus!
  6. Salātu lapās ietīta vista Āzijas gaumē
  7. Apceptas “Gem” mazās salātu galviņas ar bekonu un sēnēm
  8. Salātu zupa
  9. Vasaras raibie salāti ar avenēm un kazas sieru

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+