×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

“Salauztā slotaskāta” lietai neredz galu (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Prokurori Līgu Īzaku neapmierina tas, ka spriedumā "salauztā slotaskāta" lietā nav dots vērtējums apstākļiem, kādos ticis sabojāts Krievijas karoga audums.

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore Līga Īzaka kasācijas protestā Augstākās tiesas Krimināllietu departamentam lūdz atzīt par nepamatotu Rīgas apgabaltiesas spriedumu apsūdzētā Daiņa Rūtenberga lietā. Par saliektā Krievijas karoga kātu Rūtenbergam attaisnojošus spriedumus pieņēmušas divas tiesas – Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa un Rīgas apgabaltiesa, kurai tika iesniegts apelācijas protests par pirmās tiesu instances spriedumu. Abas tiesas nesaskatīja apsūdzētā darbībās noziedzīga nodarījuma sastāvu, un Rūtenbergu pēc gandrīz gadu ilguša procesa attaisnoja. Bet prokurore uzskata, ka minētais apelācijas instances tiesas nolēmums ir nelikumīgs un atceļams, vienlaicīgi nosūtot krimināllietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesai citā tiesas kolēģijas sastāvā.

Prokurore uzskata, ka apelācijas instances tiesa ir devusi nepareizu vērtējumu “par apsūdzētajam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma sastāva neesamību”. Lūk, citāts no kasācijas protesta: “Tātad no minētām liecībām ir secināms, ka pats apsūdzētais par Krievijas Federācijas karogu notikuma brīdī uztvēra gan karoga kātu, gan karoga audumu kā vienotu veselumu, tātad vienu nedalāmu mantu. Ņemot vērā to, ka D. Rūtenbergs pirmstiesas procesā liecinājis, ka nav vēlējies, lai karogs tiek vicināts gaisā, nav konstatējams, ka D. Rūtenbergs ir izjutis atsevišķu nepatiku tieši pret pašu karoga kātu, nesaistot to ar šim kātam piestiprināto karoga audumu. Turklāt arī liecinieki savās liecībās norāda, ka apsūdzētais rāva karogu, tas ir, liecinieki arī prezumē, ka karoga kāts un karoga audums ir vienota, vesela manta.” Prokurore ir neapmierināta, ka spriedumā nav dots vērtējums ap­stākļiem, kādos ir ticis sabojāts karoga audums.

Piedaloties tiesas sēdēs Vidzemes priekšpilsētas tiesā un redzot tiesneša Imanta Dzeņa procesa dalībniekiem demonstrēto saliekto Krievijas karoga kātu, kas bija līdzīgs no neizturīga materiāla ražotam slotaskātam, kā arī pašu karogu, varēja pārliecināties, ka karogs nav plēsts, ja nu vienīgi tajā bija kāda ar acīm neieraugāma mikroskopiska plaisa.

Tomēr valsts apsūdzības ieskatā Rūtenbergam ir jāsamaksā cietušajam karoga īpašniekam Staņislavam Razumovskim pieprasītie 15 eiro. Prokurore arī norāda, ka apelācijas instances tiesa, piemērojot nepareizas likuma normas, ir devusi subjektīvu vērtējumu, ka karoga kātam ir neskaidra izcelsme un tādēļ D. Rūtenbergs nav spējis pareizi novērtēt karoga kāta materiāla izturību.

Savukārt cietušais Razumovskis, kurš piedalījās 2014. gada 10. martā rīkotajā Latvijas Krievu savienības piketā “Krimas atbalstam” un no kura rokām Rūtenbergs izrāva Krievijas karogu, izvērsa Krievijas propagandu pirmās instances tiesā un turpina to darīt arī Augstākajai tiesai adresētajā kasācijas sūdzībā. Tiesa, ne ar vārdu nepieminot pašreizējo Kremļa politiku, bet atsaucoties uz 19. gadsimtu, kad latviešu sabiedriskie darbinieki uzstājušies krievu presē par tuvināšanos ar krieviem.

“Rīgā ir K. Valdemāra, A. Kronvalda iela, nu bet tagad acīmredzot pēc mūsdienu latviešu rusofobu loģikas šīs ielas vajag pārdēvēt par neosarkanā latv. strēlnieka D. Rūtenberga un viņa idejiskā iedvesmotāja, piemēram, Gardas, kura avīze “DDD” 23.01.2015. publicēja Krievijas karoga ļaunprātīgu apmelojumu (..) un iestājās par D. Rūtenberga aizstāvību, kas uzbruka piketam un ņirgājās par Krievijas karogu.(..)

Tagad rodas jautājums: vai latviešiem nav lepnuma par savu pagātni Krievijas sastāvā? Vai latviešu līderu (Razumovskis sūdzībā citē F. Brīvzemnieku, K. Biezbārdi, A. Kronvaldu. – M. L.) novēlējumus vajag nomainīt uz mazizglītotu “nac. patriotu” novēlējumiem?”

Razumovskis norāda, ka 1710. gada jūlijā Rīgas vara un iedzīvotāji nodeva uzticības zvērestu Krievijai un tās saimniekam caram Pēterim I un no tā brīža sākusies latviešu apvienošanās vienotā tautā.

Savukārt pirmās instances tiesas sēdē Razumovskis paspēja izklāstīt, ka daudzi iedzīvotāji nezinot Krievijas vēsturi, to, ka Krima kādreiz atradusies Krievijas teritorijā, arī to, ka viņa tēvs esot latvietis un kā sevišķi svarīgs kadrs 1945. gadā no Krievijas nosūtīts uz Latviju. Razumovskis valsts valodā nerunā, tāpēc tiesā viņam tiek nodrošināts tulks.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Hei,nav kur naudu likt?

 2. … vārdam teorētiski esot liela slodze cilvēka būtības veidošanā. Varbūt – uzvārdam?

 3. Kādā čūsku midzenī tā Līga Īzak audzināta? Vai viņa ir no tās pašas lopu vagonu dispečeru, “sarakstu stādītāju” jaunās paaudzes ideoloģiskās grupas?Vareni cenšas!

 4. Tai zosij slotas kātu uz muguras nevajadzētu salauzt?

 5. Kukuļņēmēji vai spiegi? Atbildēt

  Rotājums 16. februāris, 2016 18:51
  Atbildēt

  Pēc Izraēlas pieprasījuma prokurore Līga Sudakova 5 reizes pieprasīja tiesāt Leonardu Inkinu, rakstnieku, komponistu,publicistu, biedrības Latvietis priekšēdi. Te atkal prokuratūras Līga Īzaka nebeidzami dzenā slotas kātu. Vai šeit NEOŽ PĒC KORUPCIJAS!!!!!!????Vai nav slepenčaļi, kuri varētu novērot šos cilvēkus? Atmaskoot!

 6. Iegaumējiet šo burtu savirknējumu – liga Izaka – laikam icikovna “po batjuški”

 7. Ir mums gan kangari un ir raganas. Tāds ir mums liktenis, kur nākamās paaudzes vecos noēdīs dzīvus.

 8. Īlenu maisā nenoslēpsi! Atbildēt

  “…ņēma naudu un darīja, kā bija mācīti …” Jaunā Derība, Mateja 28:15

 9. Vai tiešām vēl kāds nav sapratis, ka pastāvošā valsts vara, kuru pārstāv arī prokuratūra ir latviešiem naidīga? Šī salauztā slotaskāta prāva jau nav vienīgais gadījums – tiesas prāvas pret avīzi “DDD”, pret Aivaru Gardu, pret Leonardu Inkinu….

 10. Sajūsmina latviešu prokurores aizgrābtā ČURĀŠANA par …svešas valsts krievijas karoga kāta salauzšanu… Galīgi prātu IZKŪKOJUSI, vai kā?
  Vai tikai profesionalitātes līmenis ir ļoti VĀJŠ?
  Pa augstskolu gan jau kleberēja uz knapiem “4” (no 10 ballēm!) – par tādiem “speciālistiem” ļoti ASI izteicās ģenprokurors Kalmeijera k-gs!
  Mamzele vēl IZLIEKAS gudrāka par 2 tiesām –
  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu un Rīgas apgabaltiesu, kuras
  par saliektā Krievijas karoga kātu Rūtenbergam pieņēma …ATTAISNOJOŠU spriedumu.

  Vai varbūt maita ir vnkr …uzpirkta – kā zināms liela nauda dara LIELUS brīnums!

 11. Pēc Izraēlas pieprasījuma prokurore Līga Sudakova 5 reizes pieprasīja tiesāt Leonardu Inkinu, rakstnieku, komponistu,publicistu, biedrības Latvietis priekšēdi. Te atkal prokuratūras Līga Īzaka nebeidzami dzenā slotas kātu. Vai šeit NEOŽ PĒC KORUPCIJAS!!!!!!????Vai nav slepenčaļi, kuri varētu novērot šos cilvēkus? Atmaskoot!

 12. nenāk no ģenerālprokurora?Nenormālā valstī dzīvojam.Bēdīgi…

 13. Šādā situācijā nonākam tādēļ, ka zilacaini un naivi cilvēktiesību aktīvisti salobē likumos normatīvus, kuri varbūt spēj darboties Zviedrijas mazpilsētās (kurās vēl nav migranti sabraukuši), bet ir pilnīgi nepiemēroti Latvijai. Kurā veikli imperiālisti un viņu noalgotie juristi tos var izgrozīt līdz absurdam (abuse the legislative system).
  Un neizskatās, ka šajā ziņā varam tuvākajā laikā gaidīt kādas pozītīvas izmaiņas. Kas netic, lai paskatās uz platajiem smaidiem Vistiņa un Perepjolkina sejās!

 14. Nevis šitāda kremļa algādze ir LR drošībai bīstama
  bet Grantiņš ! 🙂

 15. Par ienaidnieku karoga vicināšanu ,sen jāsēž būtu Razumovskim!Prokurori uz politisko pāratestāciju!

 16. Nesaprotu , K Ā P Ē C nenotiesā šo svešas valsts karoga vicinātāju sabiedriskā vietā ? Un samaksājiet viņam tos 15 eiro no manas pensijas ,un pēc tam ielieciet to Krievijas patriotu par karoga vicināšanu uz 15 sutkām ,un tad būs labi visiem

  • Saproti taču,ka okupantiem te ir demokrātija,bet latvieši-nemiera cēlāji,huligāni,radikāļi utt.Mērķis taču viens,iesakņot un legalizēt okupantus šajā zemē,slāpēt latviešu atbrīvošanās nemieru.Notiek latviešu apstrāde no vietējās varas un ar krievijas izformatīvās telpas rīkiem.Lai iznīcinātu tautu,ir jāsalauž tās pretošanās spēja!Kalnmeijera suņi to veiksmīgi dara.Nebrīnīšos,ja šīs represijas kļūs asākas.

 17. Šādi slotas kāta prokurori tikpat dedzīgi varētu pārsūdzēt arī pedofilu lietas. Nerunājot jau par amatpersonu šmucēm dažādos līmeņos…. Tur gan ātri lēmums un gali ūdenī!!!

  Fuj!

 18. Šāda gadiem ilga tiesāšanās rada valstij zaudējumus un iesaistītajiem arī! SAlauzts kāts par 15 eiro. Prokurorei algā būs izmaksāti apmēram 25 000 eiro. Rezultāta kā nav tā nav. Kaut ko jāmaina likumos.
  Vai Rabarberu Rasnačam no TM ir idejas?

 19. Tiesvedība kā pašapmierināšanās par mūsu nodokļu naudu?

 20. Kur dzīvo razumovskis? Nebūtu slikti viņu ar pūpoliem nopērt?

 21. vareni dzīvojam, šādām muļķībām vairāku gadu garumā tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda bez jebkādas jēgas. Pilnīgs ku-kū!

 22. Tas, ka pārslogotās Latvijas tiesas ar prokuratūru priekšgalā parazitē uz nodokļu maksātāju rēķina ir viens, bet galvenais ir tas, ka tiesāšana pārvērsta par represiju veidu. To cilvēku gadiem tur spriedzē, lai nākošreiz trīskārt padomā pirms parādīt pilsonisko aktivitāti un uzstāties pret latviešu ienaidniekiem. Labi pārdomāta morālās sodīšanas metode.

 23. Vajag tikai uzmanīgi ieskatīties uz prokurori Līgu Īzaku, kas redzama bildē. Vai kādam vēl ir kādi jautājumi?

 24. cik vērtīgs tas krimnašista slotaskāts!Latvijas valsts prokurore vairāku gadu garumā saņem no Latvijas valsts algu par viena krievfašista slotaskāta aizstāvēšanu .Nez kādi ir kritēriji prokuroru pieņemšanai darbā?Jebšu pie mums netiek ņemta vērā politiskā pārliecība un lojalitāte valstij?Vai varbūt tā “slotaskāta bruņiniece” ir saņēmusi atlīdzību 15 eiro un tagad cenšas lai sponsors iztērēto var atgūt.Varbūt latviešiem vajadzētu samesties un tos 15 eiro samaksāt papildus tai algai ,ko mēs viņai kā Latvijas valsts tiesībsardzei maksājam par agresorvalsts rupora aiztāvību.

  • ‘Tas jau ir paša ģenerālprokurora uzdevums, lai latvietis saņemtu mācību un nemēģinātu aiztikt krievu, kaut vai slotaskātu. Un pēc tam sūdzas ka prokurori pārslogoti. Jāsmejas, ja tas nebūtu tik aizvainojoši. Un tādi stūrē mūsu valsti!

 25. Vai prokurorei ir skaidrā nauda….

 26. ‘”Slotas kāta prokurore ‘”varen “‘profesionāla'”! Būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski. Nez vai šai pērkamai dāmītei vajadzētu strādāt šai nozarē.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Var jau aiziet līdz leduslaikmetam! Karogs, kāts, dzelzsrūda, ķīniešu tēraudražošanas dempings, karoga biznesā nenomaksātais PVN, nepietiekama naudas masa izglītībā, neatbistoša profesionālā izglītība, patriotiskās audzināšanas neesamība, iesūtīto Krievijas ”latviešu” atvases, Ļeņins par konvertītiem un nacionālistiem, pamattautas tiesības, valsts ierēdņu lojalitāte valstij, atbilstība ieņemajam amatam, tukšu salmu kulšana, tautas pacietības pārbaude, virsprokurora funkcijas, personības un autoritātes, u.t.t.

 27. Tikai demonstē ka valsts varai ir uzspļaujoša atieksme uz TIESU…cik vajadzēs tik arī apsūdzēsim 40Eiru vērtība ,bet valsts resursi tiek tērēti par 50.000 Eirām ,Redzam klaju PROKURATŪRAS vecā kaluma KADRU praksi. Te nau TIESISKA valsts ,bet PROKURATŪRAS VALSTS. Tā LAMBERGA ,GRĪNBERGA lieta un daudzas citas lietas ….PILSONIS nau aizsargāts no PROKURATŪRAS likuma traktēšanas patvaļas,nau ierobežojumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+