Latvijā
Novados

Jēkabpilī jauns mērs: Salcevičs zaudē 16


Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs
Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs
Foto – Inta Puriņa

Par jauno Jēkabpils domes priekšsēdētāju ievēlēts Raivis Ragainis (LZP), bet pirms balsojuma savu kandidatūru atsauca līdzšinējais mērs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija).

Balsojumam uz priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti Ragainis un Salcevičs, bet līdzšinējais domes vadītājs savu kandidatūru neuzturēja, tāpēc balsojums notika par vienu kandidātu, aģentūru LETA informēja pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ingrida Knutiņa.

Ragaini amatā atbalstīja 11 deputāti, bet divi – Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija) – bija pret. Līdz ar to Ragainis ievēlēts ar vēl lielāku balsu skaitu nekā prognozēts iepriekš, iegūstot ne tikai LZP, “Saskaņas”, Latvijas Zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienības, “KPV LV”, bet arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, partijas “Gods kalpot Latvijai” un daļēji arī Jēkabpils Reģionālās partijas atbalstu.

Mēra vietnieku ievēlēšanai pēcpusdienā tiks sasaukta domes ārkārtas sēde.

Ragainis aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka LZP Jēkabpilī apvienojusies koalīcijā ar vēl četriem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem – “Saskaņu”, “Latvijas zemnieku savienību”, “Latvijas reģionu apvienību” un “KPV LV”, turklāt balsojumā par mēra amatu jaunajai koalīcijai esot garantēta arī astotā balss.

Savukārt Salcevičs iepriekš bija apņēmības pilns vēl pacīnīties par mēra amatu, sakot, ka skaidrība par koalīciju būs tad, kad notiks balsošana par domes priekšsēdētāja iecelšanu.

LA.lv