×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Saldais pušķis skolotājai

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Svētku izjūta mazajam pirmklasniekam būs jo īpaša, ja viņam uzdāvinās neparastas puķes – ne tādas, ko likt vāzē, bet vēderā. 


 

Ja ir iemaņas floristikā, dāvanu saiņošanā vai vienkārši padodas noformēšanas darbi ar papīru, sekojot dizaineres Evijas Baltgalves ieteikumiem, šādu dāvanu var pagatavot pašu spēkiem. Sarežģītāks konfekšu pušķis ir teju vai mazā tēlniecības forma, tāda salda ikebana. To veidi ir neizsmeļami, un radīšanas gandarījums saskan ar saņemšanas prieku.

 

Skaties gatavošanu FOTOGRĀFIJĀS šeit.

1. Lai izgatavotu neparasto dāvanu, vajadzēs šķēres, trafaretu nazi, īlenu, tamborējamo adatu, kartona līmi, līmes pistoli, kartonu, vairāku krāsu kreppapīru, sizalu, dāvanu lenti un konfektes. Par kātu var izmantot mežā atrastu interesanti izliekušos zaru, suņuburkšķa kātu, niedri vai jebkuru citu stingru materiālu, kam ar kantora līmi visapkārt aplīmē mīkstu zaļu kreppapīru. Par stīgām un stīdziņām izmanto ar kreppapīru aplīmētus elektrības vadiņus un dāvanu lentes.

 

2. Puķes veidošanu sāk, izveidojot apaļu zieda pamata disku. To no vienas puses aplīmē ar zaļu kreppapīru, no otras puses gar malām vairākās kārtās ar stingra kreppapīra ziedlapām. Apakšējās lapas veido lielākas, augšējās mazākas. Jo vairāk kārtu, jo kuplāks sanāks zieds. Pamata diska vidū ar trafaretu nazi izgriež caurumu un no augšpuses pa savienojuma vietu ar karsto līmi ielīmē kāta galu. To pašu var veikt arī no apakšas, lai disks turētos stingrāk. Apakšējo savienojuma vietu piesedz ar vairākām kauslapām, kuras izgatavo no 10 x 3 cm lielām kreppapīra strēmelēm, vidū sagriežot par 180 grādiem un pārlokot uz pusi. Pieliek lapiņas un kātu, vēlreiz notin ar kreppapīru. Konfekšu vidiņu veido no otra ar zaļo kreppapīru aplīmēta diska. Diskā ar īlenu izveido caurumiņus. Pie konfekšu galiem piesien dāvanu lenti, ar tamborējamo adatu to izvelk otrā diska pusē un atsien.

 

3. Parastās konfektes plakaniski nostiprina aiz abiem galiem un stāvus – aiz viena gala pušķa. Kad konfektes piesietas, ar karsto līmi abus diskus salīmē kopā un sāk ziedlapu formēšanu, ar pirkstiem uz augšu izlokot un noformējot katru lapiņu. Pie kāta ar dāvanu lenti pievieno no stiep-les izgatavotu un ar kreppapīru notītu stīgu. To izloka, nobraucot gar stingro malu. Tāpat pret cieto malu sarullē dāvanu lentītes un pietin ar kreppapīru. Ja nepieciešams, ziedam pielīmē kādu dekoratīvu nieku – mārīti vai taurenīti. Kātam var piestiprināt visu, ko vēlas: konfektes, figūras, daudzas lapiņas un kātiņus ar citiem ziediem.

 

4. Var darināt arī zvana formas ziedus, kuros paslēptas konfektes. Ņem 15 x 5 cm platu stingra kreppapīra strēmeli un 5 cm atloka. Ieliek trifeles formas konfekti ielocītās malas pusē, ietin un kopā ar konfektes pušķīti nosien ar dāvanu lenti. Dubulto maliņu formē ar pirkstiem, līdz izveidojas viļņains paplatinājums, kas atgādina zvaniņu. Nedaudz paformē sasieto galu, un saldais ziediņš gatavs. Zvaniņus var izmantot arī atsevišķu ziedu veidošanā, īpaši ja ir kāds daiļi izlocījies zars.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+