Latvijā
Sabiedrība

Saldētavas – jūsu vasaras gardumu labākais draugs0

Foto: 1a.lv

Saldētava bez šīs ierīces neiztikt, lai saglabātu jūsu saldējuma krājumus, zivju pirkstiņus un gaļas rezerves.

Daudzi ledusskapji jau ir aprīkoti ar saldētavas sadaļu, kurā ērti var paslēpt pāris vasaras dienām nepieciešamos saldējuma krājumus, tomēr šīs saldētavas parasti nav pārāk lielas. Taču ir arī cits variants – atsevišķi novietota saldētava, kurā ir daudz vairāk vietas. Lasiet tālāk, lai uzzinātu atsevišķi stāvošas saldētavas labās īpašības.

 
Kā atsevišķi stāvoša saldētava var atvieglot jūsu ikdienu

Saldētavas ir mūsdienīga cilvēka mājokļa standartaprīkojumā. Vai nu kā ledusskapja daļa, vai arī atsevišķi stāvošas. Salīdzinājumā ar ledusskapja saldētavu, atsevišķi stāvošai saldētavai ir būtiskas priekšrocības:

* Daudz vairāk vietas. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas saldētavas.

* Iespēja nodrošināties ar svaigu produktu krājumiem. Saldēšana ir viens no populārākajiem pārtikas uzglabāšanas veidiem. Saldēt var teju visu – ogas, dilles, sēnes, gatavus ēdienus, desertus. Senos laikos vienīgais veids, ka uzglabāt gaļu, bija to iesālīt, taču mūsdienās to var vienkārši sasaldēt!

* Iespēja optimizēt telpu mazās virtuvēs. Jā, tieši tā – mazās virtuvēs! Nereti neatkarīgi no virtuves izmēra goda vietu tajā aizņem milzu ledusskapis. Ieviešot atsevišķu saldētavu, no milzu ledusskapja var atteikties, ieviešot tādu, kas brīvi ielien zem darba virsmas. Saldētavu var novietot jebkurā citā pieejamā vietā, kur ir rozete. Jo – ledusskapja saturs tiek izmantots vairākas reizes dienā, savukārt saldētavas – reizi dienā vai pat retāk.

* Var veidot gatavu ēdienu porcijas priekšdienām. Tas ir steidzīgu cilvēku labākais draugs – var veltīt vienu pēcpusdienu nedēļā intensīvai gatavošanai, un darba augļus sapildīt trauciņos saldētavā, kur tie būs drošībā un varēs glābāties pat pāris mēnešus.

Saldētavu veidi

Vienkāršoti saldētavas var iedalīt divos veidos – horizontālās un vertikālās.

Horizontālās saldētavas – varētu teikt, ka tā ir senču pūra lāde modernākā izpildījumā. Ļoti ietilpīga. Atverot vāku, skatam paveras teju viss saldētavas saturs – pārskatāmi un ērti. Parasti ir aprīkotas ar groziem, kuros ievietot biežāk lietojamos produktus, savukārt zem groziem – retāk lietojamos un slepenos ziemas krājumus.


Vertikālās saldētavas
– vizuāli atgādina ledusskapi, parasti ar atsevišķiem plauktiem vai atvilktnēm. Piemērotas tiem, kam patīk kārtība, jo var precīzi nodalīt ziemas krājumus no ikdienā apēdamām lietām. Saldējumam var atvēlēt īpašu plauktu.

Nav šaubu – saldētavas ir populārs un vajadzīgs sadzīves tehnikas veids. Kāpēc?

 
5 izcili labas saldētavu īpašības

1. Var veidot svaigu produktu krājumus. Ģimenēm un cilvēkiem, kas domā par veselīgu uzturu, šis ir galvenais iemesls, lai iegādātos saldētavu.
2. Var veidot izdevīgi iegādātu produktu krājumus. Biezpiens par 35 centiem? “Karlsonam” atlaide? To visu var iegādāties vairumā un droši paglabāt saldētavā vēlākam laikam.
3. Ietaupa vietu – saldētava neapvainosies, ja nenovietosiet to goda vietā. Vidēji tā tiek atvērta vienu reizi dienā (izņemot saldējuma sezonu), līdz ar to tā var atrasties arī pieliekamajā vai garāžā.
4. Energoefektīva. Saldētavas labākā īpašība – kad viss ir sasaldēts, konstantas temperatūras uzturēšanai nepieciešams niecīgs elektroenerģijas daudzums.
5. Plašas izmēru izvēles iespējas – varat izvēlēties savām vēlmēm un iespējām piemērotāko.

 
Kā iegādāties vislabāko saldētavu?

Vienkārši – dodieties uz 1a.lv, atveriet sadaļu Sadzīves tehnika > Lielā sadzīves tehnika >  Saldētavas un izvēlieties īsto, kurai uzticēt savus vasaras saldējuma un sorbeta krājumus!

LA.lv