×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Saldū LBL ienāk ar 600 skatītāju pārpildītām tribīnēm

lbl_aldaris_logo

BK “Saldus” debijas spēlē LBL čempionātā savējos atbalstīja 600 skatītāji, putukrējuma tortei iztrūkstot vien gala odziņai – saldenieki ar 67:77 atzina BK “Jelgava” pārākumu.

Par pilnām tribīnēm Saldū nav ko brīnīties – komanda septiņu gadu garumā no amatieru līgas izaugusi līdz LBL līmenim, to sasniedzot sportiskā ceļā ar uzvarām katrām no zemākajiem līmeņiem. Turklāt paveikusi to ar, lielākoties, savējiem saldeniekiem. Kā pašmāju augstākajā līmenī spēlē savējie Jānis, Juris vai Edgars – tādam basketbolam ir pavisam cits smeķis, kas nereti pietrūkst citās pilsētās. Protams, iekāpjot LBL apritē ir vajadzīgs papildinājums no malas un trešdien Saldus sastāvā debitēja arī 19 gadus vecais lietuviešu saspēles vadītājs Mindaugs Stasis. Tomēr komandas pamatu veido vietējie un ir pamats ticēt, ka pilna zāle būs katrā spēlē. Pilsētai ar apmēram 12 tūkstošiem iedzīvotāju tas nav maz.

“Saldus gaidīja šo spēli, gaidīja savas komandas debiju un arī laukumā bijām cienīgi pretinieki jelgavniekiem. Var teikt, ka pilsētā ir basketbola bums, taču tas bija arī iepriekš – līdzjutēji ir izauguši kopā ar komandu. Šķiet, ka esam vienīgā LBL komanda, kas plānveidīgi gājusi šo sportsiko ceļu no pašas apakšas. Tagad kluba budžets ir trīskāršojes un savādāk šajā līmenī nevar, taču cenšamies palikt pie pamatprincipiem – komandā jāspēlē vietējiem. Tad šī komanda ir vajadzīga arī vietējiem skatītājiem, turklāt ir cerība, ka saldenieku īpatsvaru komandā saglabāsim arī turpmāk. Sporta skolā aug laba jaunā maiņa, kas pēc pāris gadem varētu nākt talkā lielajai komandai,” uzsver BK “Saldus” direktors Viktors Kulačkovskis.

Saldū skatītājus izklaidē gan komandas talismans, gan karsējmeitenes, bet laukumā Madara Rogas trenētā komanda uzbrukuma basketbolu mīlošo Jelgavu pirmajā puslaikā apturēja uz 26 punktiem. Tomēr jelgavneki spēles gaitu mainīja savā labā, turklāt šoreiz nevis ar savu ierastāko ieroci tālmetieniem, bet mērķtiecīgu spēli uz groza apakšu. Zīmīga uzvara BK “Jelgava” galvenajam trenerim Marekam Bajāram, kura iepriekšējā darba vieta bija tieši Saldū.

 

Jēkabpilī laukuma saimnieki renovētajā un patīkami gaišākus toņus ieguvušajā sporta namā pirmajā puslaikā iemeta septiņus, visā spēlē 12 (no 21 jeb 57%) tālmetienus un bija labāki arī citos rādītājos, pārliecinoši ar 75:56 pārspējot “Barons kvartālu. Neliels revanšs par zaudējumu pavasara ceturtdaļfnālā, lai gan pašlaik abas komandas ir dažādās sastāva komplektācijas stadijās. Jēkabpilī ar teicamu spēli sevi pieteica amerikāņi Trojs Bārnijs (22 punkti, tālmetieni 8/5) un Kamerons Randers (18 punkti, tālmetieni 6/3). Turklāt savainojumu dēļ komanda pašreizējā sastāvā bijusi tikai nedēļu, ierindā vēl tiek gaidīts pamatsastāva saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš. Sākums atbilstoši izvirzītajam mērķim par medaļām.

Mārupē BK “Ventspils” pret “Turības” studentiem ar pilniem apgriezieniem nospēlēja pirmo ceturtdaļu (27:7), pretinieku sagraušanu turpinot mazliet žēlīgāk – 96:57. Ventspilnieki savus divpunktu uzbrukumus pabeidza ar 68 procentu (40/27) precizitāti. Sandis Valters grozā trāpīja visus sešus metienus un vēl vienu sodiņu, kļūstot par efektvāvīko uzvarētju rindās. BA “Turība” komandu vismaz sezonas sākumā gaida grūtas dienas, par ko liecina arī pagājušās nedēļas beigās no pārbaudes turnīra Noršēpingā atvestie rezultāti – pret “Solna” 66:76, pret “Boras” 63:101, pret “Dolphins” 64:101.

 

LBL ČEMPIONĀTS

BA “Turība” – BK “Ventspils” 57:96 (7:27, 24:49, 42:79). Rudmiezis 20, Kalniņš 9 – Viljamss 16, Valters 12, Vairogs 11.

BK “Saldus” – BK “Jelgava” 67:77 (16:13, 32:26, 48:51). Vītols 20, Buiķis 11, Miezis 10 – Krūmiņš 21, Dušelis 16.

BK “Jēkabpils” – “Barons kvartāls” 75:56 (22:13, 43:29, 61:47). Bārnijs 22, Randers 18, Pozņaks 11 – Čoders 15, Mednis 11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+