×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Saldū pēc traģiskā sprādziena atrasta “tanku dūre”, rokas granātas un artilērijas lādiņi (4)

Foto - LETA. Ilustratīvs attēlsFoto - LETA. Ilustratīvs attēls

Saldū pēc pagājušajā svētdienā notikušā traģiskā sprādziena Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība atradusi vairākus sprādzienbīstamus priekšmetus, tostarp tā dēvēto tanku dūri, rokas granātas un artilērijas lādiņus.

Aizsardzības ministrijas portālā “sargs.lv” publicētā informācija liecina, ka svētdienas pēcpusdienā dežūrējošā Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība devās uz Slimnīcas ielu Saldū, kur nojumē pie kādas saimniecības ēkas pēc Valsts policijas sniegtās informācijas noticis sprādziens. Policija informēja, ka, detonējot nezināmam priekšmetam, ir cietušais, kurš no gūtajām traumām gājis bojā.

Apskatot sprādziena vietu, nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti konstatēja, ka bojāgājušais skrūvspīlēs ar leņķa slīpmašīnu mēģinājis jaukt sprādzienbīstamu priekšmetu. Apkārtnē atrasto šķembu biezums liecina, ka tas bijis 100 līdz 150 milimetrus liels artilērijas lādiņš.

Notikuma vietā speciālisti atrada vēl vairākus sprādzienbīstamus priekšmetus – trīs rokas granātas “F-1”, “RG-42” un “RPG-40”, prettanku ieroci “Panzerfaust” (tanku dūri) un trīs 45 un 76 milimetru artilērijas lādiņus, kā arī vairāk nekā 170 dažāda veida strēlnieku munīcijas vienības.

Notikuma vietā tika atrasta arī sprāgstviela un šrapneļa svina bumbiņas, kas liek secināt, ka notikuma vietā lādiņi ir jaukti arī iepriekš.

Jau ziņots, ka bojāgājušais ir 47 gadus vecs vīrietis. Vīrietis kādas Slimnīcas ielas mājas pagalmā pie nojumes bija mēģinājis pārzāģēt kara laika lādiņu, kas sprādzis, un vīrietis gājis bojā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu neticu, ka lādiņs var vesels saglabāties tik daudz gadus, Ar šāviņiem gan nekad nevar zināt. Ja vēl arī detonators ieskrūvēts, tad patiešām labāk neaiztikt. Bez detonatora gan tāds bezjēdzigs klucis.Visbīstamāk, ja šāviņs ir bijis izšauts(uz gredzeniem rievas no stobra), jo detonators ir aktivizēts. Pirmo triecienu šāviņš saņem izšaušanas brīdī, kad detonators tiek aktivizēts, otrais trieciens sasniedzot mērķi, kad notiek sprādziens.

  2. Pēckara gados gāju skolā Jelgavā. Jelgava stāvēja vienās drupās. Cik skolas biedru esam apbedījuši, kam roku norāva, kam kāju daži tā patās gājuši bojā ar visiem pirkstiem, un vienalga nevarēja nevienam iestāstīt lai neaiztiek. Par misiņu maksāja “labu naudu”. Bet ko šim gudriniekam vajadzēja? Kāds varbūt iepērkās dinamitu? Šaubos gan, to var vienkāršāk iegūt.

  3. Ir zināms, ka bojā gājušais strādāja par koku gāzēju mežā un no darba nebrauca viens.Gribētos ,lai pārbauda arī to mājas ,kas strādāja kopā ar bojā gājušo.Bet varbūt tas jau ir izdarīts.Nav izslēgts, ka bojā gājušais savu “rūpalu”ir prasmīgi slēpis.Savākt mežā atrasto varēja arī slepus.

  4. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Pārbaudīja, kas lācītim vēderā. Līdzīgs gadījums notika krievu laikā Ozolniekos. Puika bija atradis mežā pirmā pasaules kara lādiņu. Tēva garažā ieskrūvējis skrūvspīlēs un darbojās. Izdzirdēju kaimiņu mājā dobju būkšķi. Garažā bija tikai ķermenīša atliekas. Bet te liels cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+