Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. februāris, 2015
Drukāt

Saldū pieminēs 65 gadus kopš Īles bunkura komandiera krišanas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizsardzības ministrijas (AM) parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube otrdien, 24. februārī, piedalīsies Latvijas Nacionālo partizānu organizētajā piemiņas pasākumā Saldū, pieminot 65 gadus kopš Īles bunkura komandiera Kārļa Kraujas krišanas.

AM informē, ka stceres pasākumi iesāksies ar piemiņas svētbrīdi Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā plkst. 11. Pēc svētbrīža rādīs filmu “Segvārds Vientulis”, kam sekos svinīgs gājiens uz piemiņas vietu Striķu ielas un Lauku ielas krustojumā un ziedu nolikšana pie pieminekļa.

AM norāda, ka 1949.gada 17.martā 24 partizāni, kas tobrīd atradās bunkurā, izcīnīja pēdējo, ļoti nežēlīgu un nevienlīdzīgu kauju pret vismaz 700 vīru lielo Valsts drošības ministrijas karaspēku. Bojā gāja 15 partizāni, deviņi tika sagūstīti un kopā ar atbalstītājiem izsūtīti uz Sibīriju. Čekas uzbrukuma laikā bunkurā neatradās īpaši meklētais grupas komandieris Kārlis Krauja un divi viņa līdzgaitnieki. Viņus čeka izsekoja un nošāva 1950. gada 24.martā Saldū.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (49)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+