×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Saldū svinēs Saldumu svētkus

saldus

Saldū 12.maijā notiks otrie Saldus novada svētki. Tie tiks svinēti reizē ar Saldumu svētkiem, kas notiks jau sesto gadu un atklās jauno tūrisma un brīvdabas atpūtas sezonu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Šogad Saldus novada svētkus caurvīs ūdens tēma, jo svētku moto ir dzejnieka Viļa Plūdoņa vārdi “Ūdeņi runā”. Saldus novads ir bagāts gan ar avotiem un upēm, gan ezeriem, dīķiem un citām ūdenstilpnēm. Katrā pagastā ir ezers, upe vai citi ūdeņi ar īpašu stāstu un nozīmi, tāpēc Kalpaka laukumā tiks izstāstīti, izdziedāti, izdejoti pagastu “Ūdens stāsti”, turpat notiks arī radošās darbnīcas un mākslinieku izstādes.

Līgo skvērā pie strūklakas būs skatuve bērnu un jauniešu programmai, turpat līdzās un rotaļu laukumā notiks Saldumu svētku aktivitātes, bet abas skatuves savienos Lielā iela ar amatnieku un vietējo ražotāju tirgu.

Pēcpusdienā svētku gājiens aizvedīs dalībniekus un viesus uz noslēguma koncertu Kalnsētas parkā. Svētku noslēguma koncertā “Ūdeņi runā” Kalnsētas parkā ūdens stāstus veidos Saldus novada kuplā dejotāju saime, sākot no pirmskolas mazajiem dejotājiem līdz senioriem, kā arī pūtēju orķestri “Saldus” un “Talsi”. Koncertu bagātinās un spilgtus akcentus radīs dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”. Vakaru noslēgs šīs brīvdabas atpūtas sezonas pirmā zaļumballe, kas notiks Kalpaka laukumā.

Lai veicinātu vietējā patriotisma veidošanos, kā arī sava novada vērtību un iespēju apzināšanos, šogad Saldus novada svētku laikā tiek organizēta Saldus novada uzņēmēju izstāde “Ražots Saldū”, kas notiks Saldus sporta kompleksā divas dienas – 11.maijā un 12.maijā. Tiks organizēti izstādes apmeklējumi novada skolu jauniešiem, lai iepazīstinātu jauniešus ar potenciālajām darba iespējām un nepieciešamajām profesijām novadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+