×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Saldū un Rīgā notiks folkloras deju un mūzikas festivāls “Pa Pēteriem” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Folkloras kopa "Dandari" visu gatavi kārtīgi izdancināt.

No 27.līdz 29.jūnijam Saldū un Rīgā izskanēs ceturtais starptautiskais Folkloras deju un mūzikas festivāls Pa Pēteriem. Festivāls piedāvā iepazīt un izbaudīt latviešu un cittautu horeogrāfiskās folkloras bagātību – rotaļas, rotaļdejas, pāru un daudzpāru dejas, kadriļas. Rīkotāju pieredze liecina, ka šis žanrs, ir interesants un aizraujošs arī mūsdienu skatītājam.

Visai skopie Pēterdienas tradīciju apraksti liecina, ka tā jāaizvada priecājoties un dejojot. Tieši to piedāvā festivāls Pa Pēteriem – tā iniciatori, Latvijas Universitātes folkloras deju kopa Dandari un labākie Latvijas un kaimiņzemju tradicionālo deju pratēji. Par īpašo, tikai Kurzemei raksturīgo piesitienu rūpēsies Saldus folkloras kopa Medainis. Kopīgo un atšķirīgo latviešu un igauņu deju mantojumā un tā pasniegšanas manierē, lietuviešu sutartiņu dejošanu, poļu obereka dzīvās tradīcijas un vēl daudz citu saistošu lietu varēsiet vērot vairākos festivāla koncertos, meistarklasēs un deju vakaros – sadancošanās.

Festivālā piedalīsies LU deju folkloras kopa “Dandari” Saldus folkloras kopa “Medainis”; Tallinas folkloras klubs, ansamblis Leigarid, Igaunija; Kauņas P.Stuļgas lietuviešu tautas mūzikas instrumentu muzeja sutartiņu grupa Kadujo, Lietuva Varēnas kultūros centra folkloras ansamblis Žeiria un Jauniešu folkloras ansamblis Šalciniuosna, Lietuva Tautas mūzikas kapela “Trzy Cvierci”, Polija.

Festivāla norise
27.jūnijs, piektdiena, Saldus.
17.00-19.00 Ieskaņu un labdarības koncerti pilsētā un novadā.

28.jūnijs, sestdiena, Saldus.
11.00-13.00 seminārs par tradicionālo deju un mūzikas apguvi un izmantošanu mūsdienu kultūrvidē. (JIC „Šķūnis”, Lielā iela 3)
14.00-17.00 Deju meistarklases. Grupas māca savas zemes/reģiona dažādus raksturīgus folkloras deju paraugus (BJC, Lielā iela 3b)
19.00 – 21.30 Folkloras mūzikas un deju koncerts. Pēc koncerta – sadancošana. (Kalpaka laukumā, lietus gadījumā BJC, Lielā iela 3b)
29.jūnijs, Pēterdiena, Rīga
12.00-17.00 uzstāšanās LIDO atpūtas centrā.
Grupu individuālās mūzikas un deju programmas

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kultūras ministrijai naudas pietiek pašdarbībai- profesionāļi var iet sēnes lasīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+