×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Saldumus vai izjokosim!? Bērniem svētku laikā atņem iegūtos kārumus (15)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Svinot Helovīnus, bērni pirms tam rūpīgi pārdomā savas maskas un tērpus, lai dotos pakaļ sen kārotajiem saldumiem. Apstaigājot vairākas mājas un dzīvokļus un iegūstot kārumus, bērni ar smaidu sejā dodas atpakaļ uz savu dzīvesvietu. Taču dažreiz iegūtos saldumus noskata arī citi bērni, kuri viņiem tos atņem.

Vakar, 31.oktobrī, Valsts policijas (VP) Rīgas reģionu pārvaldes Salaspils iecirknī ieradās kāda bērna māte, kura izstāstīja policistiem, ko tovakar nācies piedzīvot viņas dēlam. 11 gadus vecais puika, svinot Helovīnus, devies pie kaimiņiem, lai iegūtu dažādus kārumus. Apciemojot tuvākos iedzīvotājus, zēns priecīgi gājis uz mājām ar diviem kilogramiem saldumu. Negaidīti pie viņa pieskrējuši klāt divi, pēc zēna domām, nepilngadīgi jaunieši, kuri izvilkuši šķērēm līdzīgu priekšmetu un ar to piedraudējuši. Ņemot vērā, ka zēns nevēlējies atdot iegūtos kārumus, jaunieši viņu nogrūduši zemē, izrāvuši no rokām maisiņu ar saldumiem un metušies bēgt. Nobijies un noskumis puisēns devies uz mājām un par šo notikumu izstāstījis vecākiem, kuri tad arī nekavējoties vērsušies Salaspils iecirknī pēc palīdzības.

Līdzīgs gadījums vakar noticis arī Ogrē. VP Rīgas reģionu pārvaldes Ogres iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda 6.klases skolnieka māte, kura likumsargiem izstāstīja, ka viņas dēls kopā ar klasesbiedriem un diviem vecāku klašu jauniešiem devies pakaļ saldumiem. Brīdī, kad skolēni bija ieguvuši kārumus, viens no viņiem zēnu pagrūdis, izrāvis no rokām saldumu maisiņu un smejoties aizskrējis projām. Arī šajā gadījumā zēns nekavējoties par notikušo izstāstījis vecākiem, kuri nepilnas stundas laikā pēc incidenta vērsušies Ogres iecirknī.

Pirmajā gadījumā ir uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Savukārt otrajā gadījumā uzsākta resoriskā pārbaude.

VP atgādina, ka kriminālatbildība un administratīvā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma. Savukārt 14 gadus nesasniegušu personu nevar saukt ne pie administratīvās, ne kriminālatbildības, taču tik un tā šādi pārkāpumi nepaliek bez sekām.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Mēs ātri nokārtojām šo ievazāto svešo “svētku” svinēšanu – apdauzīto vecāku mudinātu bērnu vēlmi valkāties pa citu cilvēku mājām un dinģēt končas! Kas vēl bija, ja nevērām vaļā, tad šie aodauzīto vecāku ubagbērni noķēpāja durvis – tas viņiem, redz, skaitījās tik tāds joks… Bet no rīta, ejot uz darbu, nācās mazgāt … Mūsu bērniem gan neradās tāda velme iet …ubagot …
  Tagad esam …atradinājuši arī visas mājas bērnu vēlmi valkāties pa mūsu daudzstāveni uzbagojot …
  Bet, kā šeit lasām, māte vēsā mierā palaiž melnā tumsā 11 gadīgo puiku koņču medībās…
  Un nekādu uztraukumu. Sāka tik nelabā balsī gaudot tikai tad, kad bērnam pēc nakts sirojuma …atņēma končas!
  Redz, policija no garlaicības vai mira nost, kad beidzot līdz bezsamaņai “gādīgā māte” iesniedza iesniegumu, ka nakts tumsā bērnam atņemtas saubagotās kočas …
  Kā kāds klasiķis reiz teica, cilvēka stulbumam nav robežu!

 2. kas tie par vecākiem, kas ļauj bērniem vazāties un ubagot?Kurš idiots atvazā svešus ubagošanas svētkus, nezinot to nozīmi. Kāpēc policija nesavāc vazaņķus un zagļus ar visiem ķirbiem?

 3. Interesanti ,tie norējēji,tāpat protestē pret tulpītēm 8 un kolorado lenteņiem 9.maijā?

 4. Nebija nekāds prieks, 31.okt. vakarā atverot pēc zvana durvis, un kāpņu telpā ieraugot trīs meičas, gados sešpadsmit, ar spilgti izkrāsotām lūpām, un izdzirdot no viņām strupu daraudu valodā ar krievu(laikam?) akcentu – “šodien hellovin, dod konfektes, vai izjokosim…”. Kāds gan lai arī man būtu prieks no Helovīn’a, atbalstot tikai šādus kumēdiņus un uzbļāvienu?

 5. “godīgi” nopelnītie saldumi negodīgi atņemti

 6. Ak tad svētki “helovīns”?! Jāā!!! …. Interesanti, cik jums (LA) samaksāja, lai tradīciju, savu kultūru aizstāvošā plašsaziņā (Latvijas Avīze ir pasludinājusi sevi par nacionāli konservatīvai ideoloģijai piederošu) sludinātu idiotismu, alkatību (t.i. pārdot nevienam nevajadzīgas lietas un svētkus)? P-r-e-t-ī-g-i!

 7. Tie, tātad, ir jaunie Brīvās Latvijas bērnu svētki – lūgties pie dzīvokļu durvīm bonbongas.

 8. Nevajag bēŗnu mācīt diedelēt, tad nebūs jāskrien uz policiju žēloties. Mani reāli besī tie nozombētie, kuri 31.oktibrī nekaunīgi zvanās pie durvīm, pieprasot saldumus, citādi piedraud apķēpāt mājas durvis un fasādi! Lai tik ņem nost saldumus! Lai vēl pa kaklu sadod, tad varbūt tās stulbās mātes aizdomāsies, uz ko mudina savus bērnus, nepilngadīgus, vakarā apkārt pa mājām vazāties!

 9. Helovīns nav nekādi latviešu svētki un nevajag tādus svinēt! Neatbalstu, ka vecāki ļauj saviem bērniem ubagot končas. Pati to nekad neesmu darījusi un saviem bērniem arīdzan neļauju!
  Ja vecāki ļauj saviem pūkdupšiem iet pa dzīvokļiem un ubagot končas, tad lai staigā līdzi un pieskata, ka kāds tās končas neatņem vai nenodara vēl ko.

  • auseklītis bremze Atbildēt

   Katrs var svinēt, ko grib. Latviskā liekulība un vāvuļošana arī nav apriora vērtība, un ar izpratni un interesi atbalstīti PASAULĒ zinaāmi kultūrfakti nevienu mucā dzīvojošo vēl nav nobeiguši.

   • pret svētkiem, kuriem nav sirsnības Atbildēt

    Jā, katrs var svinēt, ko grib. Bet neuzbāzties citiem virsū un diedelēt. Ko tieši konfekšu prasītāji svin? Kāda ir “svētku” ideja vai mammas ir izskaidrojušas?

   • Tu šeit raksti: ” …PASAULĒ zinaāmi kultūrfakti…” Vai piedomāji, kas pasaulē īsti ir tāds jēdziens – kultūra?

 10. Kā man nepatīk šie ,,svētki”.

 11. šorit ar sašutušajiem iedzivotājiem kas no rīta ieraudzijuši savas durvis, kāpņutelpas, mašīnas….. dažs paspejis vainigis nofilmet, un piedāvā lai sakopj paši brīvprātigi, cits draud policijā griezties….. nu navtie musu svētki, un pārņemt neprotam

Draugiem Facebook Twitter Google+