×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Saldus aicina uz vasaras šlāgermaratonu

apvedcels_6

9. jūnijā Saldus “Kalnsētas” estrādē notiks vērienīgs vasaras sezonas atklāšanas lielkoncerts – “Saldus šlāgermaratons”, kurā uz skatuves kāps 25 šlāgermūzikas grupas un izpildītāji no visas Latvijas.


 

Pazīstamā aktiera un šlāgera pazinēja Gunta Skrastiņa vadībā uz skatuves kāps gan šlāgermūzikas veterāni – “Klaidonis”, “Apvedceļš”, “Zeļļi”, “Sestā jūdze”, “Tērvete”, “Dobeles zemessargi”, “Novadnieki”, “Jūrkant”, “Emburgas zēni”, Santa Zapacka un Harijs Ozols, brālēnu duets – Kaspars Antess un Dzintars Čīča –, gan daudzi citi. Klausītājus priecēs arī četras vietējās grupas – “Blice un draugi”, “Akords”, “Pļumpapā” un “Trio”.

Grupas “Tērvete” līderis muzikants Artūrs Reiniks pastāstīja, ka abas formācijas šlāgermaratonā prezentēšot gluži jaunas dziesmas. Zemessargu sniegumā skanēs “Esmu lepns” – dziesma, kas iekļuvusi arī šīs vasaras šlāgeraptaujas finālā, gan pilnīgi jauna dziesma “Dzintarjūras vīri”, savukārt kopā ar Heinrihu Kalvīti izskanēs līdz šim nedzirdētā “Karavīri zaļumballē”. “Jautra dziesma, pat ar nelielu erotisku pieskaņu,” smej Artūrs, piebilstot, ka tā būs īsti piemērota brīdim, kad pavadīt meiteni pēc balles mājās.

Savukārt grupa “Tērvete” pārsteigs ar tālās salas Jamaikas iedvesmotu dziesmu. “Daudzas mūsu dziesmas radušās kādas eksotiskas zemes iespaidā – šo mēs pārvedām no saulainās Jamaikas. Tajā netrūkst nedz regeja, nedz Boba Mārleja ietekmes,” stāsta Arturs, solot uz skatuves kāpt ne mazāk eksotiskā izskatā kā paši jamaikieši.

Vakara lielais pārsteigums – nebijis kopprojekts, kurā apvienojušās grupas “Tērvete”, “Dobeles zemessargi”, Roberts Ošiņš un kādreizējās Tirkīza kora dziedātājas.

 

“Kopā ielīgosim šos Līgo svētkus ar pavisam jaunu dziesmu – “Līgo ziņģi”, sola muzikanti. Grupa “Tērvete” būs arī pirmā no apvienībām, kam būs gods iesildīt lielās balles pirmo tūri, bet pēcāk stafeti pārņems “Apvedceļš” un “Sestā jūdze”.

 

Dziedošie brālēni Kaspars Antess un Dzintars Čīča sola dziedāt labāko no tā, kas skanējis abu kopīgās tūres laikā – gan latviešu, gan čigānu valodā. “Aptuveni 100 tūres koncertos ir izkristalizējies, kuras ir klausītāju iemīļotākās dziesmas, un šim pasākumam gatavojamies īpaši,” stāsta Kaspars. “Lai arī daudzi mūs sākuši uztvert kā duetu, sākot ar šo vasaru, abi atgriežamies pie sava solo repertuāra.” Pats Kaspars Saldū izpildīs savu jauno dziesmu, bet Dzintars Čīča dziedās savulaik populāro Jāņa Zābera estrādes dziesmu “Vasaras sals”, ko atminas vien vecākās paaudzes klausītāji,” atklāj Kaspars.

Dziedātājs Harijs Ozols kopā ar Santu Zapacku uz festivālu vedīs vairākas ritmiskas, vasarīgas dziesmas. “Ir pozitīvi, ka cilvēki rīko šādus vērienīgus pasākumus, jo mūsu cilvēkiem tie ir vajadzīgi atslodzei. Jo vairāk šādu kvalitatīvi noorganizētu pasākumu, jo labāk. Mēs nekur nevaram aizmukt no savas latvietības, un tieši šāda mūzika visvairāk iemieso mūsu mentalitāti,” vērtē Harijs.

“Saldus šlāgermaratona” apmeklētājus pārsteigšot ne tikai inovatīvi iekārtota skatuve, bet arī plaša mēroga tirdziņš, kurā izsmalcinātas garšas cienītājus lutinās ar smeķīgiem ēdieniem un putojošu un garšīgu alu. Neizpalikšot interesanti konkursi ar saistošām un smeķīgām balvām. Pēc lielkoncerta tiks ierībināta deju grīda, jo DJ Aivis (“Latvijas radio 2”) aicinās uz balli līdz rīta gaismai. Pasākuma rīkotāji – “Latvijas šlāgerkanāls” – vēsta, ka pasākums tiks filmēts, lai vēlāk to DVD formātā varētu piedāvāt plašākai publikai.

 

Uzziņa

Sākums 17.00

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, “Statoil” benzīna uzpildes stacijās, Saldus kultūras namā.

Cena – Ls 3.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+