Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
13. aprīlis, 2014
Drukāt

“Saldus ceļinieks”: situācija ceļu būvē šobrīd ir saspringta

Foto-LETAFoto-LETA

Lai arī pretēji prognozētajam pasūtījumu apmērs ceļu būvē ir pietiekošs, jomā valda saspringta situācija, pastāstīja ceļu būves uzņēmuma “Saldus ceļinieks” valdes priekšsēdētājs Gints Karols.

“Pateicoties Satiksmes ministrijai un citām institūcijām, šogad ceļu būvē projekti ir, tāpēc “Saldus ceļinieks” šogad plāno aktīvi piedalīties valsts ceļu un pašvaldību konkursos,” sacīja Karols.

Pēc viņa teiktā, starp ceļu būves uzņēmumiem šobrīd valda asa konkurence, minot, ka pie valsts un pašvaldību pasūtījumiem tiek tie uzņēmumi, kas darbus apņēmušies veikt par ļoti zemām cenām, kas tādējādi rada riskus pasūtītājam. “Agresīvi zemo cenu dēļ mūsu ceļi ir uz minimālās kvalitātes robežas. Ja būvnieks apņēmies veikt darbus par zemu cenu un, piemēram, naftas bitumenam pēkšņi pieaug cena, tad sadārdzinājuma dēļ projektu pabeigt laikus nav iespējas, un līdz ar to Eiropas Savienības fondu nauda ir neapgūta,” teica uzņēmuma vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka konkurenci starp vietējām ceļu būves kompānijām vēl vairāk saasina ārvalstu uzņēmumi, kas Latvijā izveidojuši meitasuzņēmumus. “Valsts un pašvaldību pasūtījumos parādījušies jau Eiropas mērogā zināmi uzņēmumi, kas nereti Latvijā ienākuši bez investīcijām, tehnikas un saviem darbiniekiem. Konkursos uzvar tas, kas piedāvā zemāko cenu, un tas uzliek papildu kvalitātes prasības, ir jāmāk iestrādāt, saražot, bet kā to var izdarīt ārvalstu uzņēmējs, kuram Latvijā nav pat sava inženiera?” klāstīja Karols, piebilstot, ka šā iemesla dēļ Latvijas ceļu būves kompānijām bieži nākas kļūt par projektu apakšuzņēmējiem uz neizdevīgiem nosacījumiem.

Savukārt, vērtējot pagājušā gada rezultātus, Karols sacīja, ka ceļu būves uzņēmuma “Saldus ceļinieks” apgrozījums saglabājies iepriekšējā gada līmenī, bet peļņa, salīdzinot ar 2012.gadu, nedaudz pieaugusi. Precīzu apgrozījuma un peļņas apmēru kompānijas priekšsēdētājs gan nenorādīja.

“Saldus ceļinieks” 2012.gadā strādāja ar 168,23 miljonu latu (239,37 miljonu eiro) apgrozījumu un 1,38 miljonu latu (1,96 miljonu eiro) peļņu, liecina “Lursoft” publiskotais finanšu pārskats.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+