×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Saldus novadā atklāta mazpulcēnu “Trušmīļu skola”

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Rudīte.

Saldus novada Lutriņu pagastā atklāta “Trušmīļu skola”, kuras mērķis ir popularizēt Lutriņu mazpulcēnu trušu audzēšanas darbu, informēja šīs idejas autori.

“Trušmīļu skolas” mērķis ir popularizēt Lutriņu mazpulka trušmīļu darbu un, iekārtojot mūsdienu prasībām atbilstošu tūrisma objektu Lutriņu pagasta “Kļavās”, iepazīstināt Saldus novada bērnus, jauniešus un pieaugušos ar šķirnes trušu audzēšanu. Īstenojot šo projektu, izgatavoti 16 trušu būri, sametināti nojumes statīvi, uzlikts jumts un iebetonētas lauka flīzes, trušu novietnei apkārt uzstādīts žogs.

Pateicoties realizētajam projektam, vairāki Lutriņu mazpulka dalībnieki sākuši audzēt trušus. “Mūsu mērķauditorija ir Saldus novada iedzīvotāji, kuri turpmāk varēs atpūsties sakoptā un patīkamākā vidē. Mēs šeit gaidām bērnus, jauniešus un pieaugušo interešu grupas, lai visi kopā iepazītu plašo trušu pasauli,” pastāstīja projekta realizētāja Gunta Romule.

Ikviens var apmeklēt trušu novietnes, iepazīties ar dažādām trušu šķirnēm, dzīvnieku rakstura iezīmēm, ēšanas paradumiem, apmatojuma krāsu daudzveidību u.tml.

“Trušmīļu skolas” izveidei sakaru kompānija “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) projektā “LMT Latvijai” sniedzis finansiālu atbalstu 1971 eiro apmērā.

“Gandarījums, ka Saldus novadā dzīvo azartiski cilvēki, kuri savā sirdslietā gatavi iesaistīt arī apkārtējos. Tagad ikviens interesents varēs daudz ērtāk un plašākā teritorijā uzzināt daudz jauna un aizraujoša par truškopību. Paldies projekta realizētājiem par aizrautību, kas apliecina, ka Kurzemē dzīvo sabiedriski aktīvi iedzīvotāji un īsti darītāji,” norādīja LMT klientu centra “Liepāja” vadītāja Liene Dombrovska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+