×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. marts, 2017
Drukāt

Saldus pusē ugunsgrēkā cieš 15 jaunsargi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Saldus pusē ugunsgrēkā cietuši 15 jaunsargi, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 10.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novada Nīgrandes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg ēkas jumts 200 m2 un starpstāvu pārsegums 70 m2 platībā.

Līdz VUGD ierašanās brīdim no degošās ēkas pirmā stāva 19 jaunsargi un vēl viens pieaugušais nesa ārā sadzīves mantas. Lai pārbaudītu jauniešu veselības stāvokli, visi nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem – piecpadsmit no jauniešiem ugunsgrēkā cietuši.

Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 16, bet likvidēts plkst. 20.32. Ugunsgrēka dzešanas darbus apgrūtināja lielais vējš un tas, ka ēkas starpsienas bija pildītas ar kūdru un zāģu skaidām.

Jaunsardzes un informācijas centrs uzsver, ka jaunsargi palīdzējuši likvidēt ugunsgrēku Nīgrandē, un neviens nav cietis.

Ugunsgrēks izcēlās privātmājā Kalnu vidusskolas apkārtējā teritorijā, netālu no Valsts aizsardzības mācības klases. Jaunieši, kuriem tajā laikā notika mācību stundas un pamanīja notiekošo, brīvprātīgi devās palīdzēt no ēkas iznest mēbeles un sadzīves mantas. Uz notikuma vietu nekavējoties ieradās arī jaunsargu instruktore Aiga Andersone, kura kontrolēja situāciju, lai jaunieši netiktu apdraudēti.

Kopumā iesaistījās 21 persona – 20 jaunsargi un jaunsargu instruktore A. Andersone. Visi jaunieši bija jaunsargi, jo skolā pārsvarā mācās skolēni, kuri darbojas Jaunsardzē.

Pārbaužu rezultātā tika konstatēts, ka jaunsargi nav cietuši, un plkst. 23 vakarā viņi atgriezās skolas internātā. 2 jauniešiem profilaktiskās veselības pārbaudes rezultātā tika atklātas ar šo notikumu nesaistītas, bet gan hroniskas veselības problēmas.

Jaunsardzes un informācijas centra direktors A. Mirbahs izsaka pateicību jaunsargiem par drosmi, palīdzību un spēju reaģēt krīzes situācijās, kā arī Liepājas un Kuldīgas mediķiem, kas pārbaudīja jaunsargu veselības stāvokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pīpēšana un dzeršana

Draugiem Facebook Twitter Google+