×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

“Saldus Saule” pieskandinās Kalnsētas parku


Foto - LETAFoto - LETA

Arī šogad 17. augustā Saldus Kalnsētas parka estrādē Latvijas mūzikas cienītājus pulcēs senākais latviešu roka festivāls “Saldus saule”.

 

Turpinot pirms gandrīz trim gadu desmitiem sāktās tradīcijas, gleznainajā Kalnsētas parka estrādē atkal skanēs latviešu rokmūzika un kopā sanāks visu vecumu skatītāji, lai baudītu gan sen iemīļotas dziesmas, gan mūziķu jaunāko veikumu. Šogad uz festivāla skatuves kāps grupas „Pērkons”, „Opus Pro”, „Willow farm”, „Kiss of the Dolls”, dziedātājs Dons ar grupu, Fēlikss Ķiģelis un Aivars Brīze, kā arī citi mūziķi. Pasākuma organizators Uldis Akselrods saka, ka šis festivālam ir tāds pārejas periods. „Uzstāsies tikai latviešu grupas. Jāatbalsta savējie. Klasisks latviešu roka festivāls. Senākais no vēl notiekošajiem latviešu roka festivāliem. Festivālam bija pauzes, bet nu jau septiņus gadus pēc kārtas, tas atkal pulcē latviešu roka grupas un to fanus.” Šogad festivālam nebūs divu koncertu – dienas un vakara, kā tas bija festivāla pirmsākumos, bet labu rokmūziku varēs klausīties no pieciem pēcpusdienā līdz pieciem rītā. „Vieni no pēdējiem festivālā uzstāsies leģendārā grupa „Pērkons”, bet festivālu noslēgs muzikālā apvienība „Mr.Rally”, kurā apvienojušies puiši no grupas „R.A.P.” un ne tikai,” atklāj. U. Akselrods.

Festivāls „Saldus saule” radies 1987. gadā ar mērķi godināt saldenieku, izcilo ģitāristu, komponistu un grupas „Līvi” dibinātāju Ēriku Ķiģeli. 1986. gadā, tas vēl bija padomju laiks, nosaukt festivālu Ērika Ķiģeļa vārdā, neatļāva. Bet aizmetnis tam jau radās Kurzemes jaunatnes festivālā „Pasaule. Jaunatne. Miers.”.

Tajā piedalījās studentu celtnieku vienības, vokāli instrumentālās grupas no Talsu, Kuldīgas, Saldus un Liepājas rajoniem. Pazīstamākais bija Liepājas „Neptūns”. 1987. gads, 24. jūlijs, piektdienas vakars. „Saldus saule” iesākās ar rokenrola grupas “Arhīvs” un Pita Andersona koncertu Saldus kultūras namā. Kaut ko tādu Saldus vēl nebija redzējis!

Kopš vairs nenotiek „Liepājas dzintars”, „Saldus saule” ir senākais un vienīgais klasiskais Latvijas rokfestivāls, un tajā gadu gaitā piedalījusies lielākā daļa labāko mūsu valsts grupu un dziedātāju.

 

UZZIŅA

Vieta – Saldus Kalnsētas parka estrāde

Laiks – 17. VIII 17.00

Ieeja pasākumā – no 16.00

Pasākuma ilgums – līdz 5.00 rītā

Biļetes – www.bilesuserviss.lv

Cena – iepriekšpārdošanā Ls 5, pasākuma dienā – Ls 7.

Vairāk informācijas – www.saldusaule.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+